Naujos detalės po kraupaus gaisro Šiauliuose, kur žuvo 3 žmonės: aiškėja priežastys ir kas vyko bute

Po kraupaus gaisro Šiauliuose, kai daugiaaukštyje įsiplieskė ugnis ir žuvo trys žmonės, aiškėja naujos sukrečiančios detalės. Gelbėdamasi nuo liepsnų iš 9 aukšto iškrito vos 17-kos metų mergina. Dėl jos gyvybės medikai kovojo, bet vėliau pranešė ir apie jos mirtį. Dabar jau aiškėja baisus paveikslas, kas vyko bute.

Viename didžiausių per pastaruosius metus gaisrų Šiauliuose ugniagesiai evakavo kelias dešimtis gyventojų, tarp jų ir šeimas su vaikais. Medikai pagalbą suteikė ir keliems ugniagesiams.

Šiaulietis Egidijus telefonu nufilmavo kraupius vaizdus – 9 aukšte per balkoną perlipusi mergina bandė gelbėtis nuo ugnies, aukštu žemiau moteris taip pat šaukėsi pagalbos, liudininkai sulaikę kvapą žiūrėjo, kuo viskas baigsis.

Mergina neišsilaikė ir krito iš 9 aukšto. Vaikinas, norėjęs likti anonimu, papasakojo, kaip bandė gelbėti merginą. Vėliau antradienį pranešta, kad ir ji neišgyveno.

„Pamatėme, kad mergina rėkia pro 9 aukšto langą, ji buvo išlipusi ir rėkė, kad jai dega kojos. Mes su keliais vyrukais bandėme užbėgti, galiausiai užbėgome iki 8 aukšto, ji rėkė, sakė dega kojos, trūksta deguonies“, – taip apie kraupų įvykį kalbėjo jis. 

Aiškėja galima gaisro priežastis ir kas vyko bute lemtingą dieną

Po kraupaus gaisro antradienį aiškėja naujos detalės, kas vyko bute ir kokia galėjo būti gaisro priežastis.

Aiškėja, kad bute, kuriame kilo gaisras, viskas galėjo prasidėti nuo nesaugaus rūkymo. Dabar svarstoma, kad pirmiausia ėmė degti fotelis.

Kaimynai pasakoja, kad gaisro išvakarėse bute buvo neramu, girdėjosi žmonių balsai, galbūt buvo švenčiama.

Kopėčios, kuriomis žmonės gali evakuotis, buvo apkrautos daiktais

Ugniagesiai gelbėtojai ketino 17-metę merginą iškelti iš buto su autokopečiomis, jai laukti buvo likę visai nebedaug, minutė kita, bet mergina sakė, kad jai skauda, stiklai pjaustė kojas, ji jautė ir gaisro liepsnas.

Gelbėjant žmones iš gaisrų gali būti skleidžiamas ir batutas, bet šiuo atveju autokopečios būtų pasiekusios merginą žymiai greičiau.

Deja, mergina pagalbos nespėjo sulaukti ir nukrito. Dabar, apžiūrint daugiabutį aišku tampa ir tai, kad kopėčios, kuriomis žmonės gali evakuotis, buvo apkrautos daiktais.

Žmonės jas užbarikaduoja taip, kad nutikus nelaimei nebegali pasinaudoti avariniu išėjimu.

Gaisras – vienas didžiausių per pastaruosius metus Šiauliuose

Gaisrą dvylikaaukščiame šiauliečiai pastebėjo apie pirmadienį pirmą valandą popiet.

„Tiesiog namie buvau, pianinu sugalvojau pagroti ir tokį kvapą pajutau, lyg kažkas degtų, pažiūrėjau į skydinę, dūmai taip puf puf. Išėjau į laiptinę, žiūriu pro sienos įtrūkimą irgi dūmeliai puf puf puf“, – sakė namo gyventojas Emilijus. 

Suvažiavo didžiulės visų specialiųjų tarnybų pajėgos, iš namo, pasak ugniagesių, evakuota 30-40 žmonių. Neapsieita ir be aukų. 

„Kaip matote iki šiol dirbama, vyksta paieška, evakuacija, kaip supratau, iš 43 buto išneštas negyvas žmogus ir po to rastas antras negyvas žmogus“, – teigė L. Kivylius. 

Pagalbos prireikė ir patiems ugniagesiams. 

„Ugniagesiai gavo šilumos smūgį, nes operacija apsunkinta, reikėjo visas žarnas susitempti į viršų, į devintą aukštą, magistralinį skirstytuvą, dirbo penkios grandys, tai vis dėl to darbas sunkus, kai kurie ugniagesiai paprašė patikrinti jų būklę“, – situaciją apžvelgė L. Kivylius. 

Pirminių versijų, dėl ko ugnis įsiplieskė 9 aukšte ugniagesių vadas nepateikė. Sakė, kad šis gaisras – vienas didžiausių per pastaruosius metus Šiauliuose, kurį gesinti prireikė kone visų turimų ugniagesių pajėgų. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer