Naujos detalės po kraupios gimdyvės ir jos naujagimio mirties: tarnyba pateikė klaidingą informaciją

Aiškėja naujos detalės širdį spaudžiančios kauniečių tragedijos byloje. Nemune nuskendus mamai ir vos penkių dienų mergaitei, šeimoje kitų vaikų nebuvo. Kiek anksčiau Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba pateikė informaciją ne apie tą šeimą, atsiprašoma dėl klaidos.

Sulaukę pranešimo apie įvykį vaiko teisių gynėjai iš karto atvyko į įvyko vietą, pasiūlė visą šeimai reikalingą pagalbą.

„Itin dėmesingai vertiname situacijas, kai susiduriame su netektimi. Tokiu atveju pagalbos gali prireikti tėveliams“, – dėstoma komentare.

„Visada inicijuojame psichologo ir kitą reikalingą pagalbą, kuri padės gedulo akimirką ar priimti kitą sudėtingą gyvenimo situaciją. Taip nutiko ir šiuo atveju“, – rašoma komentare.

Ankščiau šiai šeimai vaiko teisių gynėjų pagalbos neprireikė, informuoja Vaiko teisių ir įvaikinimo tarnyba.

Naujienų portalui tv3.lt Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Virginijus Sokolovas patvirtino, kad policijai ši kauniečių šeima taip pat nebuvo žinoma.

Dar aiškinamasi apie tragedijos aplinkybes.

Paiešką stebėjo šeima

Po tris dienas trukusių paieškų pirmadienį Nemune rastas 5 dienų kūdikio kūnas, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos atstovai.

Pirmadienį kūdikio paieškos pradėtos Kaune, šalia Trijų mergelių tilto, maždaug apie 300 m. nuo vietos, kur šeštadienį buvo rastas pledas, į kurį galėjo būti įsuktas vaikas.

Kūdikio kūnelis rastas popietę, kuomet įtartiną radinį – į vaiką panašų ryšulėlį su žiūronais nuo tilto pamatė pažvelgęs ugniagesių operacijų vadovas. Jį iš vandens ištraukė su valtimi priplaukę narai.

Gelbėjimo operaciją kartu stebėjo ir šeimos nariai – kūdikio tėvas, seneliai.

Kraupi istorija nutiko iš penktadienio į šeštadienį. Jauna 27-erių kaunietė iš netoliese Biržiškų gatvėje esančio daugiabučio išėjo apie pusę pirmos nakties, ją užfiksavo vaizdo stebėjimo kameros.

Moteris ant rankų nešėsi vos kelių dienų savo dukrelę, suvyniotą į pledą. Moteris su mažyle tik penktadienį buvo grįžusi iš ligoninės po gimdymo. Palikdama namus ji nepasiėmė jokių daiktų.

Apie dingusią žmoną ir dukrą apie 7 valandą ryto šeštadienį pareigūnams pranešė sutuoktinis, kai prabudęs jų nerado namuose. 

Po beveik pusę paros trukusių paieškų popietę 1995 m. gimimo moters kūną narai aptiko upės pakrantėje. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer