Navalnas prisiskambino savo žudikui – paaiškėjo, kad nuodai buvo apatiniuose

Cheminiu ginklu Novičiok apnuodytas Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas susiskambino su vienu iš savo žudikų ir apsimetęs aukštu Rusijos pareigūnu išsiaiškino, kad cheminiu ginklu „Novičiok” buvo užnuodyti jo mėlynos spalvos apatiniai. Rusijos agentui jis paskambino prieš pat paviešindamas savo praeitos savaitės skandalingą tyrimą.

Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno riksmus lėktuve, skubų gabenimą į ligoninę Omske, įtartinų pareigūnų vizitus ligoninėje ir medikų paistalus apie sveiko vyro komą dėl sutrikusios medžiagų apykaitos rugsėjį akylai stebėjo visas pasaulis. Netrukus paaiškėjo, kad Navalnas buvo apnuodytas rusų cheminiu ginklu „Novičiok“.

Prieš savaitę Rusijos opozicionierius, kartu su tyrėjais iš Bellingcat, Der Spiegel, El Pais ir CNN paviešino skandalingą tyrimą, kuriame atskleidė kone visų jį sekusių Rusijos agentų vardus, veidus ir keliones po visą Rusiją ieškant progos jį nunuodyti.

Šiandien gi Navalnas paskelbė prisiskambinęs vienam iš savo žudikų, tyrimo metu gautu telefono numeriu. Pokalbis įvyko prieš pat tyrimo paviešinimą. Tuomet į nieko neįtariančių rusų agentų duris beldėsi Navalno kolegos ir žurnalistai.

Vienas iš agentų – cheminių ginklų specialistas Konstantinas Kudriavcevas – sutiko kalbėti su Navalnu, manydamas, kad kalba su Rusijos Saugumo tarybos vado Nikolajaus Patruševo padėjėju, kuris bando surašyti trumpą ataskaitą apie nepavykusią nuodijimo operaciją, kuri bus pristatyta pačiam Putinui.

Pokalbis truko 45 min. ir pirma vangiai kalbėjęs mieguistas agentas galiausiai prabilo apie įdomias operacijos detales. Pasitvirtino anksčiau opozicionieriaus paskelbtos žudikų pavardės, skrydžiai, vadai, ir kodėl nepavyko nužudyti taikinį.

„Jei jis skristų kiek ilgiau – nes jie nutupdė lėktuvą labai staigiai – galimai viskas baigtųsi kitaip. Nes greitai sudirbo medikai, greitoji ant tūpimo tako ir taip toliau“, – sako opozicijos lyderis Aleksei Navalny.

Galiausiai paaiškėjo ir kur būta agentų paliktų nuodų. Navalno pašnekovas net porą kartų vyko į Omską su užduotimi pašalinti įkalčius.

„Kokia apatinių spalva, pamenate? – Mėlyna buvo. Aš nustebintas šių klausimų, turint omenyje visą situaciją. – Konstantinai Borisovičiau, visi apstulbinti. Įsivaizduojate, koks aš apstulbęs, nes nieko apie tai nežinau“, – pasakoja A. Nalavny.

Aleksėjus Navalnas staiga skrydžio metu blogai pasijuto rugpjūčio pabaigoje, grįždamas į Maskvą po naujausio savo tyrimo apie Vieningosios Rusijos partijos korupciją regionuose filmavimo. Kremlius bet kokius kaltinimus nuodijimu neigia.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...