Neeilinė diena Seime: Širinskienė į darbą atėjo ne viena

Į Seimą tautos išrinktieji, pasirodo, kartai atžygiuoja ne vieni, o su savo augintiniais. Parlamentarė Agnė Širinskienė prisipažįsta retkarčiais ateinanti su savo keturkoju – triušiu Dornu. Įtakinga valstietė su numylėtiniu į Seimą atėjo ir pirmadienį. Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovė svarsto, kad galbūt Seime reikėtų naujos tradicijos – politikų su augintiniais dienos.

Parlamentarė Agnė Širinskienė iš narvelio traukia ir ant rankų ima 1 metų savo augintinį triušį ir abu sėdasi prie darbo stalo Seimo rūmų Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės kabinete.

Šventinę Pasaulio gyvūnų globos dieną triušis, kaip juokauja valstiečių atstovė, buvo komandiruotėje – kaime, tad lepinamas savo dienos proga keliomis dienomis vėliau. Štai todėl pirmadienį jam leista pašmirinėti po kabineto kampus. Politikė neslepia – triušį į Seimą atsineša ne pirmą kartą. Čia jis buvo ir pakrikštytas.

„Krikštatėvis yra akademikas Jovaiša, istorikas, tai, manau, kad natūralu tikėtis istorinio vardo. Tai žemaičiams kartais sukelia šypseną. Bet jis pavadintas Kuršių kunigaikščio, IX amžiaus Dorno vardu“, – sako Seimo narė Agnė Širinskienė.

Parlamentarė, kaip pati teigia, seka užsienio pavyzdžiu – penktadieniais svečiose šalyse neštis gyvūną į darbą itin populiaru. A. Širinskienė pastebėjo, kad augintinis ir nuotaiką kelią, ir streso būna mažiau. Be to, triušis pasirinktas ne šiaip sau.

„Taip, mes pasikalbam. Mes ir su šunimis, kai juos laikydavom, pasikalbėdavom. Ne aš viena, bet ir kiti šeimos nariai.“

Norinčiųjų paglostyti – eilė. Dornas užkariauja ir parlamentarų, ir jų padėjėjų, lankytojų širdis.

„Tai mes labai ir už vaikus, ir už gyvūnus Seime“, – sako parlamentarė Monika Navickienė.

A. Širinskienė svarsto – Seime net ir dieną su gyvūnais inicijuoti. Bet tokiai idėjai noriai pritaria vos vienas kitas Seimo narys.

„Kodėl gi ne, jeigu čia bus iš to kokia nors nauda visuomenei, humanizmui, vaikams. Kodėl gi ne?“, – mano parlamentaras Gediminas Kirkilas.

Kiti gi tautos išrinktieji, tokią idėją kritikuoja.

„Pavyzdžiui, asilą atsivedi. Tada kas nors sakytų, kad čia jų ir taip gana. Tai ne, nepritarčiau. Penktadieniais Seimo nariai su rinkėjais turi susitikinėti. O jeigu užeina į Seimą, kam tą gyvūną vestis“, – sako parlamentaras Eugenijus Gentvilas.

„Žiūrint ką, jeigu aš įsivaizduoju. Kokį kačiuką atsinešti darbe ir kabinete laikyti kelioms valandoms gal ir nieko. Bet jeigu pradėsim mes čia karves atvedinėti, bandau įsivaizduoti, koks čia reiškinys būtų“, – kalbėjo parlamentaras Andriejus Stančikas.

O štai net filmuotis šia tema nepanoręs, ne vieną kadenciją parlamentarams vadovavęs Česlovas Juršėnas ir iš viso pakraupsta nuo minties, kad į Seimo rūmus parlamentarai nori neštis gyvūnus. Esą čia jiems ne vieta.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...