Neoficiali informacija: Sinkevičius Briuselio egzaminą išlaikė

Virginijus Sinkevičius po EP vykusių klausymų kalbėdamas su žurnalistais dėkojo už klausimus, kuriuos gavo iš politikų ir patikino, kad jam svarbu dialogas su Europos Parlamento nariais. Iškentęs daugiau nei dviejų valandų intensyvų klausinėjimą V. Sinkevičius atrodė pavargęs, bet geros nuotaikos. Praėjus porai valandų po klausymų pabaigos pasirodė neoficiali informacija, kad absoliuti dauguma dviejų komitetų narių, klausinėjusių kandidatą į eurokomisarus, išskyrus dešinės euroskeptikus, pritarė V. Sinkevičiaus kandidatūrai. Oficialiai tai bus patvirtinta tik po geros savaitės.

Kalbėdamas, kaip jaučiasi, jis sakė, kad stengėsi duoti kuo išsamesnį atsakymą ir papildyti jį per papildomą laiką.

„Jei kurių klausimų neatsakiau, mes turėjome papildomus susitikimus su parlamentarais, aš tikiuosi jiems pavyko susidaryti viziją apie tai, kokią viziją aš turiu. Nepamirškime, kad daugelis prioritetų apie kuriuos mes kalbame dar tik bus įgyvendinti ir aš esu atviras dialogui su europarlamentarais, ypatingai iš aplinkos ir žuvininkystės komitetų“, – sakė V. Sinkevičius.

Atsakymas į klausimą apie Stasio Jakeliūno pastangas pakenkti siuntinėjant laiškus, V. Sinkevičius sakė, kad kiekvienas gali turėti saviraiškos laisvę. Kandidatas į eurokomisarus apie tai pasakė tik vieną sakinį: „Kiekvienas turi saviraiškos laisvę“.

O komentuodamas S. Jakeliūno kalbas esą jis šantažavo Ramūną Karbauskį dėl posto Europos Komisijoje, mainais į tai, kad kandidatavo Vilniaus mero rinkimuose, V. Sinkevičius nusijuokė ir atsakė, kad visi, kurie pažįsta R. Karbauskį žino, kad šantažuoti jį būtų labai sudėtinga.

Kalbėdamas apie galimą komandą, V. Sinkevičius aiškino, kad nieko negali patvirtinti (kalbant apie kandidatūras į komandą), nes niekad dar nėra aišku. Tiesa, Politico.eu jau rašė, kad V. Sinkevičiui tapus eurokomisaru, jo kabineto vadovu galimai bus Marius Vaščega, šiuo metu dirbantis Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotoju.

„Fokusavausi į šiuos klausymus <..> dabar aš nesu tikras dėl savo patvirtinimo, būtų labai keista kalbėtis su žmonėmis ir formuoti komandą“, – sakė V. Sinkevičius. Komentuodamas klausimus, kuriuos gavo, jis tikino, kad jie galėjo būti įvairūs.

„Aš komentuodamas savo portfelį sakau, kad tai yra nuo vandenyno dugno iki oro, kuris supa mus, todėl klausimai galėjo būti patys įvairiausi“, – tikino V. Sinkevičius.

Jis sakė, kad siekė atsakyti kuo išsamiau.

Mažylis: ne didinga, bet gerai

Europarlamentaras Liudas Mažylis buvo vienintelis lietuvis uždavęs klausimą V. Sinkevičiui. Išėjęs po EP klausymų jis sakė, kad įspūdis buvo neblogas.

„Ne didinga, bet gerai. Trūksta konkretumo, atsakymų į kai kuriuos klausimus. Pozityvų postūmį jam davė tai, kad jis yra jaunas. Jis labai tiksliai pradėjo savo prisistatymą, kokios kartos atstovas jis yra, ir ši karta jau turi prisiimti atsakomybę už ateitį. Tas žinoma užkabino visus ir buvo geras postūmis“, – žurnalistams sakė L. Mažylis. Jis tikino, kad kolegos ir jis pats turi pastabų kandidatui į komisarus, bet bendrai vaizdas buvo neblogas.

„Buvo pastabų, kad į kai kuriuos dalykus dar jis nėra įsigilinęs, bet bendra nuojauta yra tokia, ir lyginant su kai kuriais kitais komisarais pretendentais, kurie prisistatė šiandien, Virginijaus Sinkevičiaus prisistatymas atrodė geriau“, – pridūrė jis. Klausymus vykdė Aplinkos, sveikatos ir maisto saugos komitetas bei Žuvininkystės komitetas.

Ketvirtadienio popietę Briuselyje vykę klausymai truko apie dvi su puse valandos, per jas europarlamentarai uždavė 25 klausimus, susijusių su jam siūloma sritimi – aplinka ir vandenynais. Europos Parlamentas dėl kandidatų į komisarus ketina balsuoti spalio 23 dieną Strasbūre. Jei bus patvirtintas, 28 metų V. Sinkevičius taps jauniausiu eurokomisaru bendrijos istorijoje.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...