Nepamiškite persukti laikrodžio: nuo šiandien įvedamas žiemos laikas

Sekmadienį Lietuvoje atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas. Vasaros laikas atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį, 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal.

Žiemos laikas galioja iki paskutinio kovo sekmadienio. Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai. Geografiškai penktadalis Lietuvos (vakarinė dalis) patenka į pirmąją laiko juostą, likusi šalies dalis – į antrąją laiko juostą.

Šiemet Europos Parlamentas nusprendė, kad sezoninio laiko keitimo atsisakysime tik nuo 2021 m., todėl artimiausiu metu laikrodžius persukti vis dar privalu.

2018 m. pabaigoje svarstyta, kad Lietuvoje nuolat liktų vasaros laikas. Tokio sprendimo laikytis planuoja ir Latvija. Taip pat norima, kad bendras laikas galiotų visose Baltijos šalyse.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ 2017 m. atlikta apklausa rodo, kad beveik 80 proc. šalies gyventojų nepritaria laiko keitimui.

Vasaros laikas Lietuvoje pradėtas taikyti 1981–1989 m., 2000 m. panaikintas, o nuo 2003 m. įvestas antrosios laiko juostos laikas, taikant vasaros laiką.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...