Nuo ginklu mojavusio vyro picerijos padavėjas apgynė ir kolegas, ir klientus

23 metų šiaulietis Tomas Bagdonavičius, praeityje svajojęs tapti policininku, šiuo metu dirba prekybos centre įsikūrusioje picerijoje. Sausio 20-ąją vaikinui teko misija kolegas ir picerijos lankytojus apginti nuo įsisiautėjusio neblaivaus ir neprognozuojamo vyro, kuris į piceriją atėjo su pretenzijomis ir ginkluotas pistoletu.

Tą dieną 49 metų Šiaulių gyventojas paskambino picerijos administratorei ir išreiškė norą užsisakyti picą į namus. Moteris paprašė jo užsakymą registruoti bendruoju užsakymų priėmimo telefonu, tačiau po kelių minučių vyras vėl paskambino administratorei su pretenzijomis, kad jis negali užsisakyti picos bei pradėjo grasinti sumušiąs picerijos darbuotojus.

Šiaulietis savo grasinimų realizuoti netruko. Po dešimties minučių jis, garsiai keikdamasis, jau stovėjo prie baro. Grasindamas visus iššaudyti, vyras reikalavo nekviesti policijos. Tomas, priėjęs prie jo, bandė situaciją išspręsti taikiai, tačiau atėjusysis nenusiramino ir, iš vidinės striukės kišenės išsitraukęs ginklą, jį nukreipė Tomui į galvą. Šis nepasimetė – stvėrė už vyro rankos ir ginklą nukreipė į lubas, po to – į picerijos laukujes duris, kad nebūtų taikomasi į aplink sėdinčius žmones. Išsigandę lankytojai slėpėsi už kėdžių, barmenės išslinko į virtuvę ir apie incidentą pranešė Bendrajam pagalbos centrui.

Operatyviai į įvykio vietą atskubėjusiems policijos pareigūnams veikti nebebuvo ką – Tomas siautėjusį vyrą jau buvo privertęs ginklą įsidėti į striukės kišenę, todėl policininkams liko tik chuliganui uždėti antrankius.

Sulaikytasis atsidūrė areštinėje. Jam nustatytas sunkus (2,53 prom.) girtumas, dėl viešosios tvarkos pažeidimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Iš sulaikytojo paimto ginklo – pneumatinio pistoleto Borner W3000M – laukia konfiskavimas.

Balandžio 2 d. Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas už tokį drąsų bei pilietišką poelgį padėkojo Tomui Bagdonavičiui ir įteikė jam Angelo sargo statulėlę, kuria pagerbiami gyventojai už narsą, apsaugant žmones nuo smurto ir nelaimių.

Viršininkas padrąsino ne vienerius metus policijos rėmėju buvusį Tomą savo svajonės neatsisakyti ir pamėginti įgyvendinti ją dar kartą, mat policijai tokie žmonės, kurie turi vidinės drąsos ir realiais darbais rodo savo pilietiškumą, policijai labai reikalingi.

Parengta pagal Šiaulių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato informaciją.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...