Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl Egidijaus Dragūno pasisakymų apie Ukrainą

Dėl dainininko Egidijaus Dragūno-Sel socialiniuose tinkluose paskelbto vaizdo įrašo karo Ukrainoje Vilniaus apylinkės prokuratūra prieš keletą mėnesių pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tačiau dabar paaiškėjo, kad jis nutraukiamas. Prokuratūra nusprendė, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusižengimo požymių.

Tyrimas buvo pradėtas dėl galimos padarytos nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 170 str. 3 dalyje – tas, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Prokuratūra tai pirmiesiems patvirtino portalui 15min. „Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras, išnagrinėjęs ir įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, specialisto išvadą, priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl atlikėjo Egidijaus Dragūno pasisakymų karo Ukrainoje tema (pagal Baudžiamojo kodekso 170 str. 3 d.). Toks sprendimas priimtas konstatavus, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių <...>“, – teigia Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Prasidėjus karui po socialinius tinklus ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame atlikėjas Egidijus Dragūnas-Sel kalba apie karą Ukrainoje, kaip apie „savaime suprantamą“ dalyką. Pasak dainininko, tai, kas šiuo metu vyksta Ukrainoje, yra „natūralus planetos išvalymas“.

Dėl dainininko Egidijaus Dragūno socialiniuose tinkluose paskelbto vaizdo įrašo karo Ukrainoje tema Vilniaus apylinkės prokuratūroje prieš porą mėnesių buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tačiau jis subliuško. Toks sprendimas priimtas konstatavus, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusižengimo požymių, praneša 15min.

Vaizdo įraše, kuris vėliau buvo ištrintas, E.Dragūnas rėžė be užuolankų: „Daugelis manęs klausia nuomonės, ką aš manau apie viską ir kodėl tyliu, kodėl nieko nepasakau.

Mano nuomonė yra tokia: yra žmonės, kurie sukuria ginklą, yra žmonės, kurie paliečia ginklą, yra žmonės, kurie gali šaut į žvėrį, ir yra tie, kurie gali šaut į žmogų. Tai va tie, kurie ten sėdi ir šaudosi, vyksta natūralus planetos išvalymas. Tegu jie ten b… šaudosi, aš už taiką.“

Tokia kalba įsiutino ir pramogų pasaulio žmones – Indrę Stonkuvienę, Mantą Bartuševičių, Justiną Jarutį. Indrė Stonkuvienė stebėjosi, kaip dar žmonės gali eiti į jo koncertus ir paragino to daugiau nebedaryti.

„Negaliu susilaikyti dėl šio žmogaus, visų pirma kaip mama, kaip žmogus, kuriam rūpi, kad nevyktų karas! Žūsta žmonės! Vaikai! Vyrai! Klausyti šio žmogaus vėpliojimų (ir nebejuokinga), gąsdina žmonių neadekvatumas. Sėdi sau, kelia taurę jis ir dar pasisako tokius š… – tikrai??? Natūralus planetos išvalymas?“, –rašė I. Stonkuvienė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer