Pagimdžiusi 5,4 kg sūnų kaunietė nustebino net medikus: jis – šių metų rekordininkas

Iš Kauno parskriejo džiugi žinia – Kauno Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose prieš kiek daugiau nei savaitę gimė šių metų rekordininkas Ainius. Mažylis gimė 60 centimetrų ūgio ir daugiau nei 5,4 kilogramų svorio.

Mažylio mama Justina Blažukienė juokiasi, kad iš pradžių pati negalėjo patikėti išgirdusi, kiek sveria jos sūnus, tačiau patikina, kad tai – ne pirmas atvejis giminėje.

„Šeima pasitiko savo antrąjį vaikelį – sūnų Ainių. Ainius tikras rekordininkas! Šiuo metu tai didžiausio svorio naujagimis, gimęs mūsų gimdymo namuose 2022 metais. Jo gimimo svoris 5410 g., ūgis 60 cm“, – savo „Facebook“ paskyroje apie naują šių metų rekordą paskelbė Krikščioniškieji gimdymo namai.

Galvojo, kad įsivėlė klaida

Antrasis J. Blažukienės ir jos vyro vaikelis nuo pat pirmosios akimirkos, kai sužinojo, kad laukiasi, buvo labai laukiamas. Džiugino ir žinojimas, kad įsčiose jis vystosi puikiai.

„Viskas ėjo pakankamai sklandžiai, aišku, iš pradžių truputėlį kankino toksikozė, bet viskas praėjo gerai, be jokių nukrypimų, visi tyrimai buvo geri, normose“, – džiaugiasi naujagimio mama.

Ainius į šį pasaulį atėjo natūraliai ir sklandžiai, tik išgirdusi, kiek sveria naujagimis, Justina kuriam laikui liko be žado ir juokiasi, kad šoką patyrė du kartus.

„Iš tikrųjų, nežinojome, ko laukiame, visą nėštumą buvome nusprendę, kad kas bus, tas bus, bus staigmena. Pirmas šokas buvo, kad berniukas, nes jau buvau įsitikinusi, kad gims mergaitė, kažkodėl galvojau, kad turėsime dukrą.

O antras šokas buvo, kai pasakė svorį ir ūgį, galvojau vau, negali būti, tikriausiai kažkas čia ne taip“, – juokiasi pašnekovė.

Nuostabos netrūko ne tik mažylio tėvams, bet ir medikams. Nustemba net aplinkiniai, sužinoję mažylio ūgį ir svorį.

„Visi buvo nustebę – tiek medikai, tiek aplinkiniai, kas sužino. Kol kas esame rekordininkai, ar pralenks kas mus čia, ar taip ir liksime šiais metais jau tokie didžiuliai – nežinau. Bet visai smagu, neeilinis įvykis“, – šypteli J. Blažukienė.

Viską nulėmė genetika

Tačiau geriau pagalvojusi Justina sako, kad, greičiausiai, nieko stebėtino, jog jų šeimoje gimė rekordininkas, mat tai ne pirmas atvejis giminėje, kai vaikas gimsta sverdamas daugiau nei 5 kilogramus.

Ji sako, kad taip, greičiausiai, nulemta genetiškai, nes jokių sveikatos sutrikimų nėštumo metu nenustatyta, kas galėjo lemti didelį naujagimio svorį.

„Mano dėdė gimė apie 5,5 kilogramų, jis gimė gana didelis. O mes ir patys gimę virš 4 kilogramų – tiek aš, tiek vyras, tiek mano mama.

Matyt, taip genų nulemta, medikai aiškina taip pat, kad, greičiausiai, čia bus genetika, nes gestacinio diabeto ar kažko nėštumo metu nebuvo nustatyta, dėl ko galėtų būti toks didelis svoris. Belieka, turbūt, genetiką, nežinau, ją kaltinti ar kaip“, – juokiasi J. Blažukienė.

Ir Ainiaus sesuo, pirmasis J. Blažukienės ir vyro vaikas, gimė sverdama 4425 gramus, kaip sako Justina, į didesnę pusę, tačiau iki rekordo pritrūko – mažasis brolis ją aplenkė visu kilogramu.

Paklausta, kaip laikosi Ainius ir kaip eina jo pirmosios savaitės, mama šypsosi, kad viskas einasi puikiai:

„Viskas neblogai, Ainius nesiskundžia apetitu, labai valgus, pakankamai ramus vaikas. Viskas gerai, sakyčiau, sklandžiai.“

Ir pati Justina sako atsistačiusi ganėtinai greitai, šiandien ji džiaugiasi motinyste, ant rankų sūpuodama antrąjį vaikelį.

„Man viskas gerai, negaliu sakyti, kad kažkas būtų negerai, atsigavau pakankamai greitai, viskas puikiai. Džiaugiamės, svarbu visi sveiki, gyvi, viskas gerai pasibaigė ir esame laimingi“, – džiaugiasi šių metų rekordininko Ainiaus mama J. Blažukienė

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer