Parodė, kaip atrodo miestas po 200 km/val. greičiu praūžusio taifūno

Kinijai smogė itin galingas taifūnas „Lekima“. Dėl mirtinų potvynių ir nuošliaužų pavojaus savo namus teko palikti daugiau nei milijonui žmonių. Taifūnas jau pareikalavo mažiausiai 18 gyvybių, kai po purvo lavina atsidūrė visas kaimas.

Kinijos pietryčių pakrantėje – viena gelbėjimo operacija veja kitą. Šiai šalies daliai smogė galingas taifūnas Lekima – beveik 200 kilometrų per valandą siekiantis uraganas su smarkiomis liūtimis. Taifūnas ne tik paskandino ištisas teritorijas, bet ir sukėlė mirtinas nuošliaužas.

Vaizdo įraše matyti gelbėjimo operacija Žejango provincijoje, kur Venžu miestelis atsidūrė po purvo ir žemių lavina. Čia skaičiuojami žuvusieji, kurių skaičius artėja prie dvidešimties, ir dingusieji be žinios. Jų mažiausiai keturiolika.

Taifūnas „Lekima“ beveik 3 milijonams – tiek, kiek gyvena Lietuvoje – nutraukė elektros tiekimą, išvartė tūkstančius medžių ir privertė evakuotis daugiau kaip milijoną žmonių. Kinijoje dėl taifūno atšaukta ir per 1000 skrydžių. Dabar taifūnas juda link šalies finansinės sostinės Šanchajaus, kur net ketvirtis milijono žmonių perkelti į saugesnį prieglobstį.

„Žmonėms stengiamės suteikti tai, kas būtiniausia – kilimėlį miegoti, vandens, užkandžių, purškalų nuo vabzdžių. Norime, kad jie išgyventų taifūną ramiai“, – tikino vietos pareigūnas.

Šiemet tai – devintas taifūnas regione, tačiau stipriausias per pastaruosius kelerius metus. Jis Kinijai smogė praėjus vos dienai po šešių balų žemės drebėjimo. Dviguba stichija dar labiau padidino staigių potvynių ir nuošliaužų pavojų.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...