Pasakė, kada geriausias laikas eiti į dušą: nustebins ne vieną

Dermatologai rekomenduoja duše praleisti apie 5 –10 minučių per dieną. Nors kai kurie iš mūsų negali įsivaizduoti dienos be rytinio apsiprausimo, kiti mieliau kasdienį stresą nuplauna naktį. Ir nors prausimosi po dušu laikas priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų, tie, kurie nusprendžia tai daryti naktį, iš tiesų gali gauti daugiau naudos grožiui ir sveikatai.

Pasirodo, yra nemažai būdų, kaip naktiniai dušai gali būti naudingi jūsų sveikatai ir išvaizdai, rašo portalas brightside.me.

Tai gali padėti greičiau užmigti

Vakarinis dušas atpalaiduoja kūną ir protą, o išsimaudžius tinkamu laiku, galima ir geriau išsimiegoti. Šitas dušas 90 minučių prieš miegą gali padėti užmigti apie 10 minučių greičiau nei įprastai. Taip nutinka todėl, kad šiltas vanduo šiek tiek sumažina kūno temperatūrą, o tai savo ruožtu siunčia signalą organizmui, kad laikas užmigti.

Oda irgi pajus pokyčius

Dušas prieš einant miegoti taip pat gali padėti išnaikinti spuogus. Per visą dieną mūsų plaukuose kaupiasi bakterijos ir nešvarumai, o kai galvą padedame ant pagalvės, visos šios priemaišos perkeliamos ant pagalvės, o tada – ant veido. Kadangi miegant mūsų oda atsinaujina, einant miegoti su švaria oda užtikrina, kad naujai susiformavusios odos ląstelės bus sveikos.

Tai gali palengvinti sezoninę alergiją

Jei jus kamuoja sezoninė alergija, naktinis dušas gali padėti sušvelninti simptomus. Po buvimo lauke ant odos ir drabužių atsiranda alergenų, tokių kaip žiedadulkės ir dulkės, ir jei prieš eidami miegoti nesimaudysite duše, jie gali atsidurti jūsų patalynėje. Jei ryte turite įprotį šokti į dušą, apsvarstykite galimybę pakeisti rutiną ir išsimaudyti naktį, kad išvengtumėte nemalonių simptomų.

 

 

Jūsų plaukai bus sveikesni

Jei vakare plausite galvą, turėsite daugiau laiko leisti plaukams natūraliai išdžiūti. Tai savo ruožtu ilgiau išlaikys jūsų plaukus žvilgančius ir neprigludusius, dėl to, kad užlaikoma drėgmė. Ryte džiovindami plaukus per skubėjimą galime pažeisti sruogas, taip pažeisdami patį plauką.

Tai padeda kovoti su per dideliu prakaitavimu

Nors rytinis dušas – puikus būdas atsigaivinti prieš sunkią dieną, dušas naktį iš tiesų gali padėti išvengti nemalonaus kūno kvapo. Vėsus dušas prieš einant miegoti gali padėti sumažinti naktinį prakaitavimą, kuris kamuoja daugelį žmonių.

Tai gali užkirsti kelią raumenų mėšlungiams

Jei po ilgos darbo dienos raumenyse jaučiate skausmą, šiltas dušas gali padėti malšinti nemalonius pojūčius. Kūnu tekantis šiltas vanduo padeda nuraminti raumenų įtampą ir skatina geresnį nakties miegą. Šiltas dušas taip pat gali užkirsti kelią kojų mėšlungiui naktį – tai dažna liga, kuria serga iki 60 proc. žmonių, rašo portalas brightside.me.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...