Pavasarį pasitiksime brangesniu alkoholiu ir cigaretėmis

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad nuo š. m. kovo 1 d. elektroninių cigarečių skystis apmokestinamas akcizais. Iki šiol akcizai elektroninių cigarečių skysčiui nebuvo taikomi. Elektroninių cigarečių skysčiui nuo kovo 1 d. taikomas 0,12 euro už mililitrą skysčio akcizų tarifas.

Nuo š. m. kovo 1 d. taip pat keičiasi akcizų tarifai, taikomi cigaretėms, cigarams, cigarilėms, rūkomajam tabakui, kaitinamojo tabako produktams, taip pat etilo alkoholiui. Cigaretėms taikomas akcizų tarifas didėja nuo 59 eurų iki 62,25 euro už 1000 cigarečių, o kombinuotasis akcizų tarifas – nuo ne mažiau kaip 96 eurų iki ne mažiau kaip 102 eurų už 1000 cigarečių.

Cigarams ir cigarilėms taikomas akcizų tarifas didėja nuo 37 iki 42 eurų už kilogramą produkto, o rūkomajam tabakui ir kaitinamojo tabako produktams – nuo 60,24 iki 68,6 euro už kilogramą produkto. Etilo alkoholiui taikomas akcizų tarifas didėja nuo 1665,04 euro iki 1832 eurų už gryno etilo alkoholio hektolitrą.

Skaičiuojama, kad, padidinus akcizą etilo alkoholiui, 0,5 litro stipraus alkoholinio gėrimo vidutiniškai galėtų pabrangti apie 0,39 euro. Taip pat brangtų brendis, konjakas, viskis, romas ir kiti stiprieji gėrimai.

Dėl didėjančio akcizo cigarečių pakelis vidutiniškai turėtų brangti apie 0,11 euro, cigarilių – apie 0,12 euro, o 30 gramų rūkomojo tabako – apie 0,3 euro. Elektroninių cigarečių skysčiui bus taikomas 0,1 euro už mililitrą akcizo tarifas.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...