Per Atlantą plaukiantis Valujavičius pasidalijo įspūdžiais: „Jokio žmogaus jau 37 dienos“

Per Atlanto vandenyną plaukiantis lietuvis Aurimas Valujavičius pasidalijo įspūdžiais po 37 kelionėje praleistų dienų. Šį kartą diena ramesnė, tačiau atsipalaiduoti negalima, sportininkas po truputį traukia link vakarų.

Taip jis siekia įgyvendinti 10-ąją, o kartu didžiausią savo gyvenimo kelionę.

A. Valujavičiaus šia kelione siekia vienviete irkline valtimi perplaukti Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos žemyno per 110 dienų ar greičiau ir tokiu būdu paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metines, užfiksuoti Lietuvos ir pagerinti pasaulio rekordą.

Tai įgyvendinęs, keliautojas taps pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje.

Savo mintimis apie 37 vienišas dienas Atlanto vandenyne A. Valujavičius pasidalijo vaizdo įraše.

„Sveiki visi, linkėjimai iš Atlanto. Šiandien kur kas ramesnė dienelė, rami banga. Patys matot ramiai plūduriuoju, judu 255-260 laipsnių. Kadangi rami dienelė tai vėdinu savo talpas, kad kuo daugiau drėgmės iškeliautų. Ir kadangi fainas oras, tai galvoju rūbus išsiplausiu, nes kaip mediniai, tiek pripampę, prisigėrę druskos, kad užsidedi kelnes, tai kaip medis jos tiesiog. Galvoju reikia bent su gėlu vandeniu ir šampūniuku praskalaut ir viskas, bus kažkas geriau.

Pasikeičiau irklus, tai dabar gal truputį geriau. Šie irklai yra kaip ir mano atsarginiai, truputį stambesni, ilgesni ir pats šaukštas yra didesnis. Taip nusprendėm su Nielsu pasidaryti, tai kol kas kaip ir gerai. Na aišku, šiandien kadangi ramus oras, tai super greičių nėra. Šiandien vidutinis greitis 2,4-2,5, tačiau dabar krenta, nes neirkluoju. Po truputį, po truputį į vakarus judam ir šiandien bus užbaigta 37-oji kelionės diena. Neblogai, neblogai. Yra kelio, reikia dar pasistengti. Bet po truputį, po truputį“, – vaizdo įrašė dalijosi A. Valujavičius.

„Va ponas dar Kalėdas švenčia. Pagalvojau, kad nenuimsiu kepuriuko iki grįžimo, iki Majamio. Tegul būna jis su kepuriuku, tegul švenčia tas Kalėdas (juokiasi). Reikės tiesa sakant Ispanijos vėliavėlę nuimti, nes iš Ispanijos teritorijos jau esu išplaukęs kuris laikas ir vėliavėlę nelabai priklauso. Dabar čia tarptautiniai vandenys, jokių įstatymų. Tik piratai, laukiniai vakarai, kaip pavadinsi, taip nepagadinsi.

Vandens gėlinimo sistema gerai veikia, per maždaug 10 minučių išgėlina apie 5 litrus vandens, kas yra vienas toks bakelis. Kas antrą diena po truputį pasigėlinu, tiesiog, kad sistemą pravalyti ir bakterijos neužsiliktų gėlintuve.

Tai tiek žinių. truputį padegiau, nuo saulės kremo daug nenaudoju. Nežinau, kodėl aš čia jo tiek daug pasiėmiau. Per daug pasiėmiau. Bet žinoma, dar artėja tie karštieji orai. Ryte ir vakare dar su pūkine striuke sėdžiu, o dieną pavyksta ir išsirengti. Tai tokios žinios, linkėjimai iš Atlanto, po truputį į Vakarus ir 37-oji kelionės diena juda į pabaigą. Linkėjimai į žemyną“, – pridūrė A. Valujavičius.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer