Portugalijoje – seniausias pasaulio šuo: jam jau daugiau nei 30 metų

Seniausias pasaulio šuo – Portugalijoje gyvenančiam keturkojui jau yra daugiau nei 30 metų, todėl jis oficialiai paskelbtas ir Pasaulio Gineso knygos rekordininku.

Šunelis, vardu Bobis, yra seniausias pasaulio šuo. Portugalijoje gyvenančiam keturkojui jau yra daugiau nei 30 metų, o už trijų mėnesių sukaks ir 31-eri.

Kai Bobis gimė, Leoneliui buvo vos aštuoneri, tad kartu jie jau visą gyvenimą. Atsidėkodamas už ilgą ir ištikimą draugystę, Leonelis savo mylimiausiam keturkojui padovanojo dovaną – įrašė jo vardą į Pasaulio Gineso rekordų knygą.

Tokie šuneliai kaip Bobis įprastai gyvena nuo 12 iki 14 metų. Tad jis gyvena jau bene dvigubai ilgiau nei kiti tokie patys šuneliai. O jo šeimininkas išdidžiai dalijasi ir keturkojo ilgaamžiškumo paslaptimis.

„Vienas svarbiausių faktorių – gyvenimas kaime, šalia žemės ūkio, gamtoje. Tai tikrai prisidėjo prie Bobi ilgaamžiškumo“, – pasakoja šuns šeimininkas Leonel Costa.

Ne mažiau svarbu esą ir tai, kad šis trisdešimtmetis šunelis niekada nebuvo prirakintas – visada bėgiojo laisvėje, tad nejautė nei nerimo, nei streso.

„Ir, žinoma, kaip be meilės ir dėmesio jam. Tačiau jis viso to nusipelnė“, – sako Leonel.

Bobi yra ne šiaip rekordininkas, o pirmasis šuo pagerinęs šį rekordą per šimtmetį. Anksčiau seniausio pasaulio šuns titulą turėjo australų piemenų šuo, kuris būdamas 29-erių metų ir penkių mėnesių mirė prieš 84-erius metus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer