Požėla prakalbo apie dingusį 15-metį: štai, kokios versijos tiriamos

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad dėl 15-mečio Mykolo Davidonio dingimo nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jis sako, kad pareigūnai tiria ir galimą versiją, kad 15-metis galėjo tapti nusikaltimo auka.

„Tiriamos tam tikros galimos versijos, ar jaunuolis nėra tapęs kažkokio nusikaltimo auka.

Ikiteisminio tyrimo nėra, tačiau ir be ikiteisminio tyrimo atliekame kryptingus veiksmus tam, kad nustatyti jo buvimą vietą ir visas kitas aplinkybes“, – DELFI TV laidoje „Iš esmės“ antradienį kalbėjo R. Požėla.

Lietuvos policija dėl dingusio 15-mečio M. Davidonio paieškos antradienį kreipėsi į gyventojus. Policija dėkojo visiems norintiems prisidėti, bet ragino žmones būti atsakingais ir neaudrinti visuomenės.

„Dėkojame visiems pilietiškiems ir aktyviems žmonėms, kurie padeda artimiesiems ir pareigūnams ieškoti dingusio nepilnamečio.

Tačiau norime atkreipti dėmesį ir paprašyti visų būti labiau atsakingais, neskleisti tikrovės neatitinkančios informacijos, nekelti jokiais faktais nepagrįstų versijų ir taip neaudrinti visuomenės.

Pareigūnai tiria visas galimas versijas, aktyviai vykdo fizinės paieškos veiksmus, peržiūri daug vaizdinės medžiagos, atlieka daug kito analitinio ir nematomo darbo.

Leiskite policijai ir savanoriams ramiai bei kryptingai dirbti, nes tik taip greičiau pasieksime rezultatą. Ačiū už supratimą. Sėkmės mums visiems ieškant Mykolo“, – socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė policija.

Daugybė savanorių ir net specialiai apmokytas šuo

Po Lietuvą sukrėtusio 15-mečio dingimo gausios tarnybų pajėgos ir didžiulis savanorių būrys iš visos Lietuvos jungiasi į pagalbą. Policija ir savanoriai šukuoja Neries pakrantę, pasitelkti narai, kinologai su šunimis. Antradienį paieškos tęsiamos dar ir dronais, upe plaukia savanoris su specialiai apmokytu šunimi, kuris ieško po vandeniu.

Aktyvius dingusio paauglio paieškos veiksmus antradienį policija, šauliai ir savanoriai vykdo nuo 10 val. ryto. Taip pat iškelti dronai – ne tik policijos, bet ir privačių asmenų.

„Šiandien, kaip ir vakar visi susitinka P. Vileišio gatvėje prie Žirmūnų tilto ir šukuos Neries pakrantes“, – tv3.lt informavo Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja.

Socialinėje erdvėje sukurta speciali grupė Mykolo paieška, prie kurios jungiasi gausus būrys savanorių ir skuba padėti surasti Mykolą.

Antradienį tęsiama dingusio jaunuolio Mykolo paieška. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Edita Zdanevičienė tv3.lt teigė, kad trimis laivais žvalgys Neries upę.

Prie paieškų operacijos planuoja prisijungti dar trys baidarės ir vienas savanoris savo valtimi.

Ugniagesiams gelbėtojams taip pat talkins savanoris su savo šunimi, kuris specialiai apmokytas atlikti paiešką vandenyje. Planuojama žvalgyti labiau tą teritoriją, kur buvo rasti Mykolo daiktai.

Raudonojo Kryžiaus Pasirengimo ekstremalioms situacijoms vadovė Violeta Masteikienė paragino visus turinčius dronus ir galinčius padėti, prisidėti prie M. Davidonio paieškų.

„Kadangi dronų baterijos dažnai dirba tik valandą-pusantros, tai jie pakankamai greitai išsikrauna. Kur ieškosime ir kur žiūrėsime, kiekvienu atveju susideriname gavę naują prisijungusį.

Taip pat savo paiešką koordinuojame su policija. Norintys ir galintys prisijungti gali kreiptis į mane, Violetą Masteikienę“, – tv3.lt sakė ji.

V. Masteikienė informuoja, kad paieškas su dronais gali koreguoti ir oro sąlygos: „Jei prasidės snygis, tai tuomet tą laiką reikės koordinuoti pagal tai, kada nesninga“.

Mykolas dingo šeštadienį

Šeštadienį Vilniuje po susitikimo su draugais dingo 15-metis Mykolas Davidonis. Visą sekmadienį paauglio ieškojo gausios policijos pajėgos, kinologai su šunimis, gelbėtojai ir savanoriai. Šlavė Neries pakrantę ir narai ieškojo upėje. Paauglio paieškos tęsiamos ir antradienį. Po mįslingo dingimo artimieji prakalbo, kad paskutiniame pokalbyje su draugu 15-metis tarsi nesiorientavo. Naujienų portalui tv3.lt mama papasakojo daugiau detalių. Teigė, kad prie Žirmūnų tilto rasti daiktai ir ženklai neramina šeimą, mano, kad čia galėjo atsitikti kažkas baisaus.

15-metis M. Davidonis iš namų išėjo šeštadienį apie 12 valandą. Po ilgų paieškų rasti jo daiktai – striukė, kuprinė, telefonas, ausinės, banko kortelė.

Dingusio paauglio mama: „Toje vietoje yra kažkas atsitikę“

Pagal turimus duomenis, paskutinė M. Davidonio buvimo vieta – P. Vileišio gatvėje esantis Žirmūnų tiltas prie upės.

Kaip naujienų portalui tv3.lt pasakoja jo mama Ieva Davidonienė, šioje vietoje jis galėjo būti apie 4 valandas – nuo 16 iki 20 val.

„Toje vietoje yra kažkas atsitikę. Ir aš visos visuomenės prašau pagalbos, galbūt kažkas ten ėjo, matė“, – sako ji.

„Dabar jau aiškėja, kad ten buvo daugiau jaunuolių. Galbūt iš tikrųjų čia atsitiko kažkoks įvykis, nusikaltimas, o ne nelaimingas atsitikimas.

Dabar reikia surasti, kas buvo šalia, kokie žmonės, kas vaikščiojo, kas galėjo matyti. <…> Bet kokia informacija yra labai svarbi“, – priduria dingusio paauglio mama.

Anot M. Davidonio mamos, viena iš versijų, kuri tiriama, kad dingęs paauglys yra upėje.

Žinia apie dingusį M. Davidonį pradėjo sklisti sekmadienį „Facebook“. Anot jo mamos, paskutinį gyvą kontaktą paauglys turėjo su draugais Vilniuje prie Vingio kino teatro šeštadienį apie 16 val. Video skambutį su vienu iš draugų turėjo 16 val. 30 min.

„Jei pastebėjote ar matėte Mykolą informuokite, bet kokia menka detalė mums padės jo paieškoje. Neliksime skolingi“, – socialiniame tinkle rašė paauglio mama.

Ji paragino visus mačiusius vaikiną skambinti numeriu +37061216174 ir pasidalinti žinia socialiniuose tinkluose.

I.Davidonienė taip pat apibūdino sūnaus išvaizdą: „Apsirengęs: tamsia mėlyna striuke, juodomis kelnėmis, mėlynais batais. Su savimi turėjo tamsiai žalios (khaki) spalvos kuprinę“.

Socialinėje erdvėje taip pat sudarytas žemėlapis, kuriame užfiksuoti visi iki šiol žinomi ir patvirtinti faktai, kur paskutinį kartą fiksuoti M. Davidonio pėdsakai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer