Prabilo Šiauliuose iš degančio daugiabučio merginą gelbėjęs vaikinas: „Rėkė, kad jai dega kojos“

Kraupus gaisras Šiauliuose – daugiaaukštyje įsiplieskė ugnis, o gelbėdamasi nuo liepsnų iš 9 aukšto iškrito moteris. Dėl jos gyvybės medikai kovoja reanimacijoje, moters būklė kritinė. Per gaisrą žuvo du žmonės.

Viename didžiausių per pastaruosius metus gaisrų Šiauliuose ugniagesiai evakavo kelias dešimtis gyventojų, tarp jų ir šeimas su vaikais. Medikai pagalbą suteikė ir keliems ugniagesiams.

Šiaulietis Egidijus telefonu nufilmavo kraupius vaizdus – 9 aukšte per balkoną perlipusi mergina bandė gelbėtis nuo ugnies, aukštu žemiau moteris taip pat šaukėsi pagalbos, liudininkai sulaikę kvapą žiūrėjo, kuo viskas baigsis.

Mergina neišsilaikė ir krito iš 9 aukšto. Vaikinas, norėjęs likti anonimu, papasakojo, kaip bandė gelbėti merginą.

„Pamatėme, kad mergina rėkia pro 9 aukšto langą, ji buvo išlipusi ir rėkė, kad jai dega kojos. Mes su keliais vyrukais bandėme užbėgti, galiausiai užbėgome iki 8 aukšto, ji rėkė, sakė dega kojos, trūksta deguonies“, – taip apie kraupų įvykį kalbėjo jis.

Iškritusi mergina nedelsiant atsidūrė medikų rankose, ji kritiškai sunkios būklės nuvežta į ligoninę, kur reanimacijoje medikai kovoja dėl jos gyvybės.

„Medikai kaip tik stovėjo toje pusėje kur iššoko mergina, tai jie pribėgo ir suteikė pirmąją pagalbą tą pačią sekundę“, – tikino operacijų vadovas Laimonas Kivylius.

Gaisrą dvylikaaukščiame šiauliečiai pastebėjo apie pirmą valandą popiet.

„Tiesiog namie buvau, pianinu sugalvojau pagroti ir tokį kvapą pajutau, lyg kažkas degtų, pažiūrėjau į skydinę, dūmai taip puf puf. Išėjau į laiptinę, žiūriu pro sienos įtrūkimą irgi dūmeliai puf puf puf“, – sakė namo gyventojas Emilijus.

Suvažiavo didžiulės visų specialiųjų tarnybų pajėgos, iš namo, pasak ugniagesių, evakuota 30-40 žmonių. Neapsieita ir be aukų.

„Kaip matote iki šiol dirbama, vyksta paieška, evakuacija, kaip supratau, iš 43 buto išneštas negyvas žmogus ir po to rastas antras negyvas žmogus“, – teigė L. Kivylius.

Pagalbos prireikė ir patiems ugniagesiams.

„Ugniagesiai gavo šilumos smūgį, nes operacija apsunkinta, reikėjo visas žarnas susitempti į viršų, į devintą aukštą, magistralinį skirstytuvą, dirbo penkios grandys, tai vis dėl to darbas sunkus, kai kurie ugniagesiai paprašė patikrinti jų būklę“, – situaciją apžvelgė L. Kivylius.

Pirminių versijų, dėl ko ugnis įsiplieskė 9 aukšte ugniagesių vadas nepateikė. Sakė, kad šis gaisras – vienas didžiausių per pastaruosius metus Šiauliuose, kurį gesinti prireikė kone visų turimų ugniagesių pajėgų.

Daugiau detalių ieškokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer