Premjerė ir ministrai ima atostogas: ar dabar yra pats tinkamiausias laikas?

Atostogauti nori visi – ne išimtis nei merai, nei ministrai. Kitą savaitę Vyriausybėje nebus daugiau nei pusės Ministrų kabineto narių, tarp jų ir premjerės Ingridos Šimonytės. Tuščia bus ir Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus kėdė – nuo darbų jis ilsėsis daugiau nei 6 savaites. Vienų ekspertų vertinimu, šalyje paskelbtos nepaprastosios padėties metu atostogaujantieji politikai yra prastas pavyzdys visuomenei, o kiti tvirtina, kad būtent dabar geriausias metas jų poilsiui.

Ateinančią savaitę ilsėtis ketina daugiau nei pusė Ministrų kabineto. Savo atostogas kitą savaitę yra numačiusi ir premjerė Ingrida Šimonytė.

„Iki ketvirtadienio premjerė planuoja atostogauti, penktadienį, rugpjūčio 12 dieną, vyks į neformalią Baltijos ministrų tarybą Rygoje“, – informuoja jos patarėja Rasa Jakilaitienė.

Ministrę pirmininkę jos atostogų metu pavaduos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Dėl jo paties atostogų dar liepos pradžioje kilo pasipiktinimo banga, nes buvo sprendžiamas Kaliningrado tranzito klausimas. Ministro atostogos tuo metu buvo vadinamos skandalingomis.

„Kai kilo šioks toks triukšmelis dėl Landsbergio atostogų, tuo metu Kaliningrado tranzito klausimas dar nebuvo išspręstas ir įtampa atrodė pakankamai didelė. Dabar einamieji reikalai yra tvarkomi, įtampa atslūgusi, ir po truputį, manau, ministrai, gali sau leisti atostogauti, įskaitant ir premjerę“, – naujienų portalui tv3.lt sako Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas Virgis Valentinavičius.

Visgi praėjusią savaitę atostogaujant pusei Ministrų kabineto narių neįvyko Vyriausybės posėdis. Tam, kad Ministrų kabinetas galėtų priimti sprendimus, posėdyje turi dalyvauti daugiau kaip pusė jos narių.

Tačiau, anot V. Valentinavičiaus, svarbiausi Vyriausybės dabar šiai dienai yra atlikti, papildomų svarbių sprendimų priimti nereikia, todėl bėdos nemato.

„Vienas skubiausių darbų – Švedijos ir Suomijos NATO narystės ratifikavimas yra padarytas. Kitas degantis dalykas – kova su infliacija, bet be biudžeto svarstymo rudenį taip pat nepajudės iš vietos, todėl atostogauti dabar geriausias metas. Aišku, saikingai“, – patvirtina jis.

Kitokios nuomonės laikosi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentas Bernaras Ivanovas. Jo teigimu, šalyje esant nepaprastajai padėčiai, ministrai turėtų visiškai atsisakyti savo atostogų.

„Juk nepaprastoji situacija rodo, kad situacija yra išskirtinai pavojinga. Jei įvedus nepaprastąją padėtį tiek ministrų išeina atostogauti, tai tarsi pasisakymas atviru tekstu, kad ja patys netiki. Kita vertus, taip demonstruojama absoliuti nepagarba ir visuomenės ignoravimas. Tai yra protu nesuvokiama“, – teigia jis.

„Nepaprastosios padėties metu jie turi dirbti 24 valandas 7 dienas per savaitę ir jokiu būdu iš savo posto nesitraukti, nes jie sako, kad yra egzistencinė grėsmė“, – priduria B. Ivanovas.

Primename, kad ateinančią savaitę atostogų taip pat išeina vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„[Ministrė] atostogas praleis su šeima, konkrečios vietos nėra suplanavusi, tačiau svarbiausia laikas kartu su šeima. Praėjusiais metais ministrė, taip pat ir ministerijos vadovybė bei daugelis pareigūnų dirbo be atostogų dėl viena po kitos sekusių valstybės lygio krizių“, – anksčiau naujienų portalui tv3.lt nurodė A. Bilotaitės patarėjas Mindaugas Bajarūnas.

Kitą savaitę toliau atostogas tęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kultūros ministras Simonas Kairys, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė bei finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Politologas taip pat tvirtina, kad kituose Europos šalių miestuose daugiau nei 6 savaitėms merui atostogauti esant įtemptai situacijai – neįprasta: „Pavyzdžiui, jei meras tiek laiko atostogautų kokiame Dortmunde, tai būtų savotiškas šokas žmonėms ir tokio mero niekas nebenorėtų ten matyti niekada. Bet Vilnius – ne Dortmundas, todėl mūsų merai gali daryti absoliučiai ką nori.<…> Mes turime savo lietuviškąjį normalumą“, – ironizuoja jis.

Visgi Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas, politologas Virgis Valentinavičius teigia, kad problemų dėl R. Šimašiaus atostogų kelti nereiktų, nes „Vilniaus miestas nėra nei Krašto apsaugos ministerija, nei Užsienio reikalų ministerija“.

„Degančių dalykų čia nėra. Išskyrus tai, kad [Artūras] Zuokas pradėjo savo rinkiminę kampaniją. Tai čia nematau nieko ypatingo“, – nurodo jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer