Prezidentės pažemintas T. Dapkus teisėsaugos akiratyje: sudomino netikėti turtai

Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio susirašinėjimo skandale nuaidėjusi „MG Baltic“ valdomos žiniasklaidos žurnalisto Tomo Dapkaus pavardė skamba ir vėl. Teisėsauga atskleidžia, kad žurnalistas figūruoja tyrime dėl neteisėto praturtėjimo.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) kartu su Kauno apygardos prokuratūra atliko ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto praturtėjimo. Šią informaciją portalui patvirtino buvęs FNTT direktorius Kęstutis Jucevičius.

Pervesdavo milžiniškas sumas

„Buvo man vadovaujant pradėtas tyrimas dėl neteisėto praturtėjimo“, – tv3.lt patvirtino K. Jucevičius.

Jo teigimu, tirta schema, kuomet Tomo Dapkaus žmona, naudodamasi bankomatu, įkeldavo dideles grynų pinigų sumas ir jas pervesdavo savo vyrui. Neaišku nei iš kur, nei kur keliavo šios sumos. Tačiau įtariama, kad tokiu būdu T. Dapkaus sąskaitoje galėjo atsirasti 200-300 tūkst. eurų.

„Iš atminties kiek atsimenu, panašiai apie 300 tūkst. eurų. Tada buvo diskutuota su prokuratūra, kad nebūtų jokio suinteresuotumo, tai nuspręsta pavesti tą ikiteisminį tyrimą FNTT Kauno padaliniui. Tikriausiai dar iki šiolei tyrimas yra atliekamas. <...> Principas buvo toks, kad žmona realiai tokių pajamų neturėjo, kokias įnešdavo į bankomatą“, – kalbėjo buvęs FNTT vadovas.

K. Jucevičius FNTT vadovavo 2012-2017 metais.

Apie tyrimą nežino

Tuo tarpu pats T. Dapkus teigė nieko apie tokį tyrimą neva nežinantis, nes jo „niekas niekur nekvietė“.

„Aš nieko nežinau, manęs niekas niekur niekada nekvietė. Koks gali būti tyrimas, jeigu manęs niekas niekur nekvietė? Apie ką jūs kalbate? Aš jums sakau dar kartą, manęs niekas niekur nekvietė ir aš niekur nefigūruoju, todėl nieko negaliu komentuoti“, – tv3.lt kalbėjo T. Dapkus.

Tuo tarpu generalinė prokuratūra atsisakė atskleisti daugiau detalių apie tyrimo eigą, ar T. Dapkui, ar jo žmonai pareikšti įtarimai ir kaip baigėsi tyrimas, nes apie privačius asmenis duomenų neteikia.

Portalas tv3.lt primena, kad T. Dapkaus pavardė pastaruoju metu skambėjo D. Grybauskaitės ir E. Masiulio susirašinėjimo kontekste. Prezidentė viename savo laiškų E. Masiuliui rašė, kad LNK žurnalistas Tomas Dapkus „kalba nesąmones“ apie kandidatą į generalinius prokurorus Evaldą Pašilį ir pasiūlė „perduoti linkėjimus“ televiziją valdančio koncerno „MG Baltic“ vadovui Dariui Mockui, „kad patrauktų savo skaliką“.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...