Princo Philipo mirčiai jau pasiruošta: atskleistas 99-erių vyro laidotuvių planas

Jau ilgiau nei savaitę laiko princas Philipas dienas leidžia ligoninėje. 99-erių vyras gydomas dėl infekcijos, tačiau paaiškėjo, jog jo laidotuvėmis jau seniai yra pasiruošta ir sukurtas jų planas.

Detaliai jo laidotuvių planą aprašė portalas nzherald.co.nz.

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, jau seniai yra parengti konkretūs, išsamūs vyresnių karališkosios šeimos narių mirties planai, visi jie turi kodinius vardus. Pavyzdžiui, princo Philipo planas vadinamas „Operacija Forth Bridge“.

BBC, kaip nacionalinis transliuotojas, greičiausiai pirmasis praneš apie naujienas. Jei tai nutiks naktį, tikimasi, kad pranešimas bus paskelbtas 8 valandą ryto Londono laiku.

Spaudos reakcija bus greita ir iš esmės nuspėjama. Jau daugelį metų – net dešimtmečius – žurnalai, televizijos žinių laidos ir laikraščiai ruošėsi, kai tiek karalienės, tiek jos vyro mirčiai. Nekrologai bus nedelsiant paskelbti, parengti dokumentiniai filmai bei bus transliuojami, o komentatoriai užkimš eterį visą parą.

Vėliavos bus nuleistos – bet ne Bekingemo rūmuose. Visoje Jungtinėje Karalystėje valstijoje vėliavos bus nuleistos iki pusės stiebo kaip pagarbos ženklas. Tačiau labai svarbu, kad karališkoji standartinė vėliava bus plevėsuojama. Ši konkreti vėliava simbolizuoja monarchijos tęstinumą.

Karalienė pradės oficialų gedulo laikotarpį, kuris turėtų trukti aštuonias dienas. Kai kurie Didžiosios Britanijos vyriausybės reikalai šiam laikotarpiui gali būti sustabdyti, nes per šį laiką jokiems įstatymams nebus suteikta karališkas pritarimas.

Jei Filipo mirtis nutiks, kai viskas daugiau ar mažiau normalizuosis, tikėtina, kad karalienės vaikai, anūkai ir vaikaičiai eis ją palaikyti.

Karališkieji asmenys privalomai dėvės juodos spalvos drabužius.

Kaip oficialus karalienės sutuoktinis, Philipas turi teisę į valstybines laidotuves, tačiau pats princas Filipas nori kuo paprastesnių laidotuvių.

Užuot gulėjęs valstybinėje Vestminsterio salėje, kaip jam priklausytų, buvo pranešta, kad jo kūnas gulės Šv. Džeimso rūmuose (kur taip pat gulėjo Dianos kūnas prieš jos laidotuves).

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...