Putinas: rūmai Navalno filme nepriklauso man

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį atmetė Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno tvirtinimus, kad valstybės vadovui priklauso prabangus Juodosios jūros pakrantėje esantis kompleksas.

„Niekas, kas ten įvardinta kaip mano turtas, nepriklauso man arba mano artimiems giminėms, ir niekada nepriklausė“, – sakė V. Putinas kalbėdamas su studentais vaizdo ryšiu, turėdamas galvoje praėjusią savaitę A. Navalno komandos paskelbtą tyrimą.

Per „YouTube“ paskelbtame reportaže apie „Putino rūmus“ teigiama, kad Rusijos prezidentui priklauso 17 691 kvadratinio metro ploto valda – 39 kartus didesnė už Monako Kunigaikštystę.

V. Putinas reportažą apie „dvaro tyrimą“ pavadino „montažu ir kompiliacija“.

„Kalbant vieno garsaus mūsų personažo žodžiais, reikia pasakyti: „Liūdna, mergaitės“. Na juk galėjo ten daugiau ko nors prigalvoti“, – sakė V. Putinas.

„Dabar – paprasčiausiai patogi proga: viską sukomponavo ir nusprendė visa šia medžiaga išplauti smegenis mūsų piliečiams“, – kalbėjo Rusijos vadovas.

Jis pridūrė, kad nepažįsta kai kurių žmonių iš šio „tyrimo“.

„Kažkas yra mano bičiulis, buvęs kolega, kažkokie tolimi giminaičiai, kažkokie pažįstami. Yra žmonių, kurių aš visai nepažįstu, bet kurie ten minimi. Visai nesu matęs jų akyse. Jų nepažįstu. Suprantu, kad jiems nelabai norisi būti šalia manęs, nes kas bepasirodo šalia, tam įvedamos sankcijos“, – sakė V. Putinas.

Kai kurie reportaže paminėti žmonės verslu užsiima jau seniai, pridūrė V. Putinas.

A. Navalno tinklaraštyje paskelbtame tyrime ir drauge „YouTube“ paskelbtame dviejų valandų vaizdo įraše, padarytame prieš jo sugrįžimą į Rusiją, teigiama, kad ta valda verta 1,35 mlrd. dolerių (1,12 mlrd. eurų) ir kad už ją sumokėta „didžiausiu per istoriją kyšiu“.

Tyrime sakoma, kad Juodosios jūros pakrantėje esančioje valdoje, be kita ko, yra kazino, čiuožykla, vynuogynas.

Jame teigiama, kad Rusijos Federalinei saugumo tarnybai (FSB) priklauso maždaug 7 tūkst. ha žemių aplink ir kad kompleksą finansavo artimi V. Putino sąjungininkai, tarp jų Igoris Sečinas, vadovaujantis didžiausiai šalyje naftos pramonės grupei „Rosneft“, ir magnatas, milijardierius Genadijus Timčenka.

„Tai atskira valstybė Rusijoje. Ir šioje valstybėje yra vienintelis, nepakeičiamas caras – Putinas“, – sako A. Navalnas.

Tyrimas paskelbtas kitą dieną po to, kai A. Navalnas, kuris sausio 17-ąją buvo areštuotas Maskvos Šeremetjevo oro uoste, nepraėjus nė valandai po to, kai sugrįžo į Rusiją, buvo nuteistas 30 parų kalėti.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...