Putino pradėtos invazijos Ukrainoje metu jau žuvo daugiau kaip 32 tūkst. rusų karių

Ukraina paviešino skaičius, kurie atskleidžia, kokius nuostolius pradėtos invazijos metu jau patyrė rusų Kariuomenė.

Kaip skelbia  „The Kyiv Independent“, nuo karinės invazijos pradžios Ukrainos teritorijoje, kurią pradėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, iš viso žuvo 32,050 rusų karių, taip pat Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino 1 tūkst. 419 okupantų tankų.

Be to, invazijos metu rusų kariuomenė prarado 178 sraigtasparnius, 712 artilerijos sistemų.

Rusija pradėjo dalyti pasus okupuotos Ukrainos pietinės srities gyventojams

Rusijos pajėgų okupuoto Ukrainos pietinio Chersono miesto valdžia šeštadienį išdavė vietos gyventojams pirmuosius  rusiškus pasus, pranešė naujienų agentūros.

Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS nurodė, kad per iškilmingą ceremoniją 23 Chersono gyventojams buvo įteikti Rusijos pasai, išduoti pagal „supaprastintą procedūrą“, kurią savo įsaku gegužę patvirtino Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Visi mūsų Chersono gyventojai nori kuo greičiau gauti pasą ir (Rusijos) pilietybę“, – TASS citavo prokremliškos srities administracijos vadovą Vladimirą Saldo.

„Prasideda nauja mūsų era… Tai svarbiausias dokumentas, kurį žmogus gali turėti savo gyvenime“, – agentūrai „RIA Novosti“ sakė jis.

Chersono valdžios institucijos teigė, kad pasus nuspręsta įteikti artėjančios Rusijos dienos proga.

Ši šventė, skirta paminėti Rusijos nepriklausomybės nuo buvusios Sovietų Sąjungos paskelbimą, bus minima sekmadienį ir yra valstybinė šventė. Daugeliui rusų tai proga parodyti nacionalinį pasididžiavimą.

Vasario 24 dieną Rusijai įsiveržus į Ukrainą, šios šalies kariuomenė užėmė didžiąją dalį Chersono srities.

Kremliaus įsakas, leidžiantis vietos valdžios institucijoms išduoti rusiškus pasus vietos gyventojams, taip pat taikomas kaimyninei Zaporižios sričiai, ir gi iš dalies kontroliuojamai Maskvos pajėgų.

Ukraina pasmerkė šį žingsnį kaip „šiurkštų jos teritorinio vientisumo pažeidimą“ ir pareiškė, kad V. Putino dekretas yra „teisiškai niekinis“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer