Putinui atrodo, kad laikai dabar panašūs į 1930-uosius, perspėjo dėl civilizacijos baigties

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas eilinį sykį prabilo apie galimą globalų konfliktą pasaulyje, tačiau taip pat išsakė viltį, kad tai nėra įmanoma. Internetu vykusios Davoso ekonomikos forumo konferencijos metu V. Putinas perspėjo, kad „kitu atveju įmanoma civilizacijos pabaiga“.

„Nepasirengimas spręsti XX a. pasaulines problemas virto Antrojo pasaulinio karo katastrofa. Dabar toks karštas konfliktas neįmanomas, labai to tikiuosi. Tai reikštų civilizacijos pabaigą“, – aiškino jis.

Pasak Rusijos prezidento, situacija gali vystytis nenusakomai ir nevaldomai – yra tikimybė, kad viskas subyrės ir „prasidės visų kova prieš visus“.

Savo pasisakymo metu V. Putinas taip pat prilygino dabartinę situaciją su praėjusio šimtmečio 30-aisiais metais – iššūkių ir potencialių grėsmių mastas bei pobūdis yra, anot jo, panašūs. „Su tokia situacija galima sutikti, galima nesutikti, tačiau pagal daugelį parametrų – pagal iššūkių, potencialių grėsmių kompleksinį sisteminį pobūdį ir mastą – tam tikra analogija vis tik prašosi“, – aiškino jis.

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...