Racionaliausia namo statyba – A energinio naudingumo klasės namai

Mūsų namai – mūsų tvirtovė. Šis posakis yra žinomas kiekvienam ir naudojamas itin dažnai…

Iš tiesų, mes visi svajojame apie saugius ir jaukius namus, tad nenuostabu, kad su namų sąvoka siejama labai daug teigiamų ir pozityvių dalykų.

Kalbant apie svarbiausius ir dažniausiai keliamus būsto reikalavimus, pirmiausiai įvardijama puikios kokybės ir geros kainos santykis. Kitas svarbus aspektas, diskutuojant apie namo/būsto įsigijimą, statymą ar renovavimą – jūsų biudžetas ir finansinės galimybės. Ypač svarbus darbas – surasti tokį architektą, kuris išklausęs jūsų norus bei galimybes, galėtų nukreipti jus tinkamo projekto link. Tokio žmogaus profesionalumas ir nulems, kokiame svajonių būste jūs gyvensite. Ar jis taps jūsų išsipildžiusia svajone? Tad rekomenduojame nepagailėti savo laiko ir pasidomėti jums rekomenduojamų architektų atliktais darbais bei patirtimi. Pirmasis susitikimas taip pat labai svarbus. Jis netgi gali nulemti jūsų tolimesnį bendradarbiavimą. Juk žmogiškieji ryšiai reiškia labai daug, siekiant bendrų tikslų!

Pastaraisiais metais labai daug šnekama apie A energinio naudingumo klasės namus. Ką tai reiškia, paklaustų daugelis…Tad primename, kad Lietuvai, kaip ir kitoms Europos Sąjungos šalims nurodyta statyti taupesnius, racionalesnius bei ekonomiškesnius namus tam, kad sumažinti suvartojamos energijos kiekį. Tuo tikslu visi naujai statomi statiniai suklasifikuoti pagal energetinį naudingumą į 9 klases:

A++, A+, A, B, C, D, E, F, G.

Kokie reikalavimai keliami A ir A+ energinio naudingumo klasės namams?

Svarbiausi reikalavimai yra sekantys: geros pastato konstrukcijų šiluminės savybės, kokybiški langai, sandarumas bei moderni vėdinimo sistema.

A arba A + energinio naudingumo klasės pastatuose naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai: vėjas, saulės energija, aeroterminiai, hidroterminiai ir geoterminiai ištekliai, biomasė, biodujos. Priklausomai nuo individualaus projekto bei klimato sąlygų pasirenkamas konkretus atsinaujinantis energijos šaltinis.

Bendrai A energinės klasės pastatams būdingas didelis energinis naudingumas, nes juose sunaudojama žymiai mažiau energijos negu žemesnės klasės pastatuose. Tokiu būdu užtikrinamos mažiausios pastato išlaikymo sąnaudos.

Nuo 2019 m. buvo padidintos galimos atskirų energinių klasių pastatų energijos sąnaudos. Šiuo metu A+ klasės vienbučiame name galiojančios sąnaudos šildymui 59,90 kW/kv.per metus (buvo 32,44 kW/kv. per metus). Taip pat buvo padidintos galimos šildymo sąnaudos daugiabučiuose ir kitos paskirties pastatuose.

Aukščiausios – pasyvaus namo – A++ energinio naudingumo klasės pastatams energija didžiąja dalimi yra gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių: saulės energijos, vėjo, aeroterminių, hidroterminių ir geoterminių išteklių, biomasės, biodujų. Tai pats ekologiškiausias šiuolaikinės energijos gavimo būdas.

Statant A, A+, A++ energinio naudingumo klasės pastatus reikalinga gauti energinio naudingumo sertifikatą, kuris reiškia, kad bus atliekamas sandarumo testas namui. Tai namo energinio efektyvumo įvertinimas. Energinio naudingumo sertifikatas išduodamas sertifikavimo specialisto, kuris paruošia namo sertifikavimo duomenis kartu su namo nuotrauka, kai namas jau baigtas statyti ir atlikta apdaila.

Jei name įrenginėjama rekuperacinė vėdinimo sistema, naudingumo koeficientas turi atitikti priimtai suvienodintai metodikai.

Labai svarbus rodiklis, skaičiuojant A++, A+ pastatų energijos sąnaudas – visi šilumos šaltiniai, esantys name (buitiniai prietaisai, apšvietimas). Visa tai turi tiesioginės įtakos apsprendžiant energinio naudingumo klasę.

Pasirinkus statyti A, A+, A++ energinio naudingumo klasės namus, nuo pat darbų pradžios -projektavimo iki statybos pabaigos – visi darbai turi būti atlikti itin kokybiškai, naudojant pačias moderniausias bei inovatyviausias statybines medžiagas. Tuo užtikrinamas pastato energinis efektyvumas.

Pasirinkę statyti savo svajonių būstą itin šiuolaikinėmis priemonėmis, jūs pasirenkate ekonomišką, ekologišką bei modernų namą.

Straipsnį paruošė STATVILA
Daugiau informacijos ir dėl patarymų prašome kreiptis:
T: 8 679 03408
E: info@statvila.lt

www.statvila.lt

Comments

Kraunasi...