Rusų propaganda: Lietuva ardo geležinkelio bėgius į Kaliningradą

Kuo toliau, tuo labiau Kremliaus režimo palaikoma propaganda užsiima faktų klastojimu. Dabar propagandistai skelbia, kad Lietuva neva ėmė ardyti bėgius, vedančius į Kaliningrado sritį.

„Lietuvoje prasidėti darbai demontuojant geležinkelį linijose Medininkai–Trakai–Prienai–Marijampolė–Kybartai, Šilutė–Pagėgiai ir Tauragė–Pagėgiai. Tokį sprendimą priėmė respublikos Transporto ministerija dėl to, kad naudoti magistrales yra netikslinga“, – taip pradedama melaginga žinia rusų propagandiniame portale panorama.pub.

Nerukus šia melagiena buvo imta dalytis socialiniuose tinkluose.

Straipsnį apie tai, kad Lietuva neva ardo bėgius, vedančius į Kaliningradą parašė autorius, pasivadinęs Vitalijumi Mannu.

Tačiau vien minėtoje „straipsnio“ pradžioje į akis krenta grubios faktinės klaidos. Pavyzdžiui, per Prienus neina jokia geležinkelio linija. Lietuvoje nėra „Transporto“ ministerijos, yra tik Susisiekimo ministerija.

Dar juokingesnė atrodo neva oficialaus asmens citata, kuria esą pagrindžiamas „sprendimas“.

Propagandiniame straipsnyje cituojamas išgalvotas išgalvotos ministerijos vadovas Mindaugas Mandžeika. Iš tiesų Susisiekimo ministerijai vadovauja Marius Skuodis.

Kitaip nei skelbia propagandistai, jokių bėgių Lietuva neardo. Taip pat nevykdo Kaliningrado „blokados“.

Vykdant bendras ES sankcijas, kurioms pritarė ir pati Lietuva, į Kaliningradą yra ribojamas dalies prekių tranzitas.

Rusijos skleidžiama dezinformacija yra viena iš karo priemonių. Ja siekiama sukelti abejones, baimes, nepasitikėjimą valdžia.

Rusijoje yra uždrausta nepriklausoma žiniasklaida. Režimui nepaklūstantys žurnalistai yra arba areštuojami ir ilgam sodinami už grotų arba yra priversti emigruoti.

Kremliaus režimo propaganda ir žurnalistų persekiojimas itin sustiprėjo vasario 24 d. Rusijai pradėjus kruvinus karo veiksmus prieš Ukrainą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer