Seimo Pirmininkė Kyjive: „Lietuva pasirengusi atstatyti sugriautą Ukrainą“

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, šiandien Kyjive susitikusi su šio miesto meru Vitalijumi Kličko, pabrėžė, kad Lietuva pasirengusi prisidėti prie kelių Ukrainos sostinės srities objektų rekonstrukcijos, atstatyti sugadintas ugdymo patalpas, infrastruktūrą, suteikti laikiną būstą namų netekusiems, rašoma pranešime spaudai.

„Turime ruoštis atstatyti jūsų šalį. Šiam iššūkiui įveikti reikės daugelio pasaulio šalių dėmesio ir solidarumo. Nepaisant didžiulių nuostolių, sugriautų miestų ir infrastruktūros, Rusijos terorizmo, kuris vis dar tęsiasi, labai svarbu pasinaudoti šia galimybe sukurti laisvą ir klestinčią šalį, paremtą europietiškomis vertybėmis ir visiškai integruotą į Europos ir pasaulio ekonomiką. O kad atstatymas negultų tik ant jūsų pečių, Ukrainos infrastruktūrai atstatyti turi būti panaudotas įšaldytas Rusijos turtas, dėl to niekas neturi abejoti“, – Kyjivo merui sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Šiuo metu Lietuva vykdo 4 bandomuosius Ukrainos atstatymo projektus, o bendra parama yra apie 640 mln. eurų.

Šiandien Seimo Pirmininkė taip pat susitiko su Ukrainos Ministru Pirmininku Denysu Šmyhaliu ir energetikos ministru Germanu Galuščenka.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer