Šimonytė apie valdžią: turi nuspręsti, kada mokyti žvejoti, o kada duoti jau pagautą žuvį

Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė viliasi kad žmonės supras valdžios funkcijas. Anot jos, valdžia ne pasyvi stebėtoja, bet įgalinanti žmones, bendruomenes, institucijas veikti ir išskleisti savo stiprybes. Vis dėlto premjerė pripažįsta, kad dalies gyventojų konservatizmo supratimas yra liūdinantis, nes jis – tai realistinis požiūris į pasaulį.

Antradienį vykstanti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) surengta spaudos konferencija „Nauji vėjai“ prasidėjo nuo premjerės Ingridos Šimonytės pasveikinimo. Jos laišką perskaitė premjerės patarėjas Jonas Survila.

„Jaučiuosi kiek paradoksaliai konservatizmui skirtoje konferencijoje, kai ne vieno, prisiskyrusio sau „tikrųjų vertybių“ sergėjimo monopolį, skelbiama sermėginė tiesa byloja, kad esu tik kažkokia leftistė“, – savo laiške dėstė I. Šimonytė.

Teigia, kad valdžia neturi gyventi už pačius žmones

Jos teigimu, nepaprasta kalbėti apie politinio konservatizmo tapatybę, nes savo esme konservatizmas alergiškas teorinėms deklaracijoms ir abstraktiems principams.

„Tai veikiau tam tikras buvimo pasaulyje būdas, pasitikint tikrove, o ne atsietomis schemomis, suvokiant, kad pasaulyje gyvena konkretūs, unikalūs žmonės, o ne abstraktūs individai“, – pabrėžė ji.

Antradienį perskaitytame premjerės laiške buvo dėstoma, kad jai konservatizmas – tai realistinis požiūris į pasaulį, suprantant, kad politiniai veiksmai turi kontekstą.

Premjerės teigimu, turime mokytis iš praeities ir netaisyti nesugedusių dalykų, bet kartu reikia mokytis prisitaikyti prie kintančių problemų ir jų kontekstų, ieškoti naujų veikimo būdų ir veikti kūrybiškai, niekada nenustoti mokyti.

„Pavyzdžiui, prieš kurį laiką konservatizmas ir „žaliasis kursas“, regis, disponavo, bet šiandien akivaizdu, kad labai konservatyvu saugoti aplinką ir palikti kuo turtingesnę ir švaresnę Žemę ateities kartoms. Žinau, kas tikrai nėra konservatizmas.

Neapykanta kitam ar kitokiam arba smurtas artimoje aplinkoje, net jeigu tai kažkada buvo įprasta kasdienybės dalis. Gebėjimas savo poelgius sverti tuo, kas išties konservatyvu ir amžina – pasieks daugiau, nei ką nors smerkiantys ar ginantys plakatai, skirti ginti tai, ko niekas nepuola“, – teigė I. Šimonytė.

„Valdžia turi būti ne pasyvi stebėtoja, bet įgalinti žmones, bendruomenes, institucijas veikti ir išskleisti savo stiprybes. Valdžia negali gyventi už pačius žmones, bet turi atsakingai apgalvoti, kaip sudaryti palankesnes sąlygas jiems veikti, nuspręsti, kada reikalingiausia mokyti žvejoti, o kada duoti jau pagautą žuvį. Taip pat man konservatizmas nėra inertiškas ar besidairantis tik į praeitį“, – I. Šimonytės laišką užbaigė jos patarėjas.

Konferencijos „Nauji vėjai“ pagrindinis tikslas, kurį įvardija organizatoriai – iš įvairius laukus ir požiūrius atstovaujančių intelektualų išgirsti dabartinės mūsų šalies padėties vertinimus ir diskutuoti apie galimas konservatyvias ir centro dešinės pažiūroms artimas minties paradigmas ateičiai.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...