Šimonytė sulaukė laiško: raginama panaikinti kai kuriuos ribojimus

Liepą Klaipėdoje vyks tradicinė Jūros šventė. Tačiau nuo liepos 1-osios atšaukus karantiną dalis ribojimų renginiams išliko, tad jų turėtų būti laikomasi ir Jūros šventės metu. Ribojimai, kaip sako Klaipėdos miesto savivaldybė ir šventės organizatoriai, šventę daro nebeįmanoma. Todėl Klaipėda kreipiasi į Vyriausybę prašydama ribojimus šventėms atlaisvinti.

Nuo liepos 1-osios Lietuvoje baigia galioti karantinas, tačiau tam tikri reikalavimai net ir po jo išlieka. Renginių ir švenčių metu reikės laikytis tam tikrų nurodymų. Pavyzdžiui, atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose žiūrovai ar dalyviai renginį stebėti galės tik iš sėdimų vietų.

Uždarose ir atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose, kuriuose žiūrovai ar dalyviai renginį stebi ne tik iš sėdimų vietų, dalyvių skaičius neribojamas, tačiau juose gali dalyvauti tik asmenys, turintys Galimybių pasą.

Prieš keletą dienų portalo tv3.lt kalbintas Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas teigė, kad atšaukus karantiną liekantys galioti ribojimai jo netenkina.

„Klaipėda yra vasaros renginių sostinė. Didelių, milžiniškų renginių sostinė – Jūros šventė, įvairūs festivaliai. Ten, kur ribojimai, kurie nedideliam regioniniam renginy suprantami ir įgyvendinami, bet kalbant, kad tokie pat reikalavimai bus taikomi, kur susirenka šimtai tūkstančių žmonių, o pajūryje tokių renginių yra labai daug, tai yra tema, kuria reikia kalbėti“, – tuomet teigė V. Grubliauskas.

Klaipėda kreipėsi į Vyriausybę

Klaipėdos savivaldybė pateikė išsamesnį mero paaiškinimą. Vasaros renginiai, pasak savivaldybės, yra svarbūs visam pajūriui.

„Šią vasarą Klaipėdoje planuojami renginiai, kuriais tikimės ne tik pradžiuginti vietos bendruomenę, puoselėti kultūrines tradicijas, bet ir skatinti turizmą, padėti po karantino atsigauti pramogų sektoriui, smulkiajam ir vidutiniam verslui“, – rašoma Klaipėdos savivaldybės laiške tv3.lt.

Artimiausias toks renginys yra liepos 23–25 d. planuojama Jūros šventė. Tai, pasak savivaldybės yra populiariausias vasaros renginys, kuris iki pandemijos į miestą pritraukdavo po kelis šimtus tūkstančių svečių.

„Jūros šventė kasmet laukiama ir amatininkų, tautodailininkų, kulinarinio paveldo puoselėtojų, smulkiojo bei vidutinio verslo atstovų, kuriems tai puiki proga pristatyti savo produkciją, užsidirbti ir kartu sukurti pramogą šventės dalyviams. Jūros šventės mugės tapo neatsiejama renginio dalimi, be kurios šventė jau sunkiai įsivaizduojama“, – rašo savivaldybė.

Pasak Klaipėdos savivaldybės, lauko prekyba yra aktuali ir kitiems Klaipėdoje vasarą numatomiems renginiams.

„Esant šiuo metu priimtiems ekstremaliosios situacijos ribojimams, mugių ir lauko prekybos organizavimas tampa neįmanomas. Jei situacija nepasikeis, bus nuvilti ir prekybininkų, ir nemažos dalies renginių dalyvių lūkesčiai.

Be to, privati finansinė parama kultūros renginiams taip pat yra glaudžiai susijusi su maisto ir gėrimų prekyba, tad saugūs sprendimai ir papildomi atlaisvinimai yra tikrai labai laukiami daugelio kultūros renginių organizatorių“, – komentuoja savivaldybė.

Klaipėdos miesto savivaldybė parašė laišką Vyriausybei, kuriame prašo apsvarstyti galimybę pakeisti ribojimus.

„Atsižvelgdamas į ankščiau nurodytas aplinkybes ir siekdamas nenuvilti prekybininkų bei pateisinti renginių dalyvių, miestiečių, miesto svečių lūkesčius ir siekdamas, jog renginiai būtų organizuojami tinkamai, kreipiuosi į Jus prašydamas svarstyti galimybę pakeisti galiojančias teisės aktų nuostatas, kurios panaikintų ar sušvelnintų šiuo metu galiojančius ūkinės veiklos apribojimus ir renginių organizavimo būtinąsias sąlygas“, – rašoma savivaldybės laiške.

Šventė vyks bet kokiu atveju

Klaipėdos miesto šventes organizuojančios viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ vadovas Liutauras Galinis tv3.lt sako, kad ir įstaigos pozicija sutampa su savivaldybės išreikštu požiūriu.

Pašnekovas teigia nuo liepos 1 d. liekančius galioti ribojimus vertinantis dviprasmiškai.

„Vieninteliu atveju koncertai, renginiai vykti gali tik užtikrinus sėdimas vietas ar ribojant patekimą tik galimybių pasą turintiems asmenims. Stebime dabartinę situaciją dėl išimčių renginiams ir tikimės, jog kaip Joninėms buvo pritaikyta išimtis, kaip dabar kalbama dėl liepos 6 d. minėjimo renginių, kad ir mūsų organizuojamiems renginiams bus taikoma išimtis“, – tv3.lt rašo L. Galinis.

Jūros šventė, planuojama, vis tiek vyks bet kokiu atveju, su nustatytais ribojimais, ar be jų.

„Jei reikalavimai liks, tai pagrindines scenas, kuriose numatyti koncertai turėsime aptverti tvoromis, užtvarais. Samdyti papildomą personalą, jog būtų tikrinamas galimybių pasas arba organizuoti sėdimas vietas – nuomotis didelį kiekį kėdžių. Tai ypatingai išaugins organizacines išlaidas, kurios po pandeminių metų iš ties yra skaičiuojamos labai atidžiai“, – komentuoja L. Galinis.

Kaip šiemet atrodys šventė, jau aišku. L. Galinio tieigmu, planuojama šventės metu naudoti įspėjamuosius garso signalus su prašymais laikytis saugaus atstumo.

Vis dėlto jei į savivaldybės prašymą nebus atsižvelgta, maisto ir gėrimų prekybininkams mugėje dalyvauti nebus leidžiama.

„Labai gaila, jog smulkiąjam verslui gali tekti prarasti išties dideles pajamas, kurios padėtų bent šiek tiek atsistatyti po pandeminio periodo. Greičiausiai tos kavinės prie Danės upės, kurios ir taip pilnos, būtų perpildytos, žmonės būriuotųsi laukdami, kol pateks“, – komentuoja L. Galinis.

Skaičiuojama, kad paprastai Jūros šventėje apsilanko apie pusė milijono žmonių. Užtikrinti jų saugumą planuojama nukreipinat jų srautus.

„Pasižiūrėkime kaip atrodo maitinimo įstaigos Palangoje bei Šventojoje šiuo laikotarpiu. Eilės būtų ir parduotuvėse senamiestyje. Įstaiga rūpinsis apsaugos darbuotojais, tačiau, nepamirškime, jog tai renginys, o ne kavinė, tad ir kiek apsaugos bebūtų – suvaldyti eiles prie esamų kavinių būtų sudėtinga. Manau, kad leidimas prekiauti maistu padėtų išskaidyti didžiulius žmonių srautus ir būtų kur kas saugesnis sprendimas, nei palikti veikti tik esančias maitinimo įstaigas“, – teigia L. Galinis.

Jūros šventė Klaipėdoje vyks liepos 23–25 dienomis.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...