Širdį veriantys dingusio 15-mečio mamos žodžiai: „Greičiausiai yra, kas žino, bet nesako“

Visa Lietuva su nerimu stebi mįslingai dingusio 15-mečio Mykolo Davidonio paiešką ir meldžia geriausio, kad jis atsirastų gyvas. Dingusio paauglio mama Ieva naujienų portalui tv3.lt išliejo širdį ir teigia, kad viltis rasti sūnų dar neprarasta. Moteris dėkoja pareigūnams, visoms tarnyboms ir savanoriams, kurių didžiulis būrys prisijungė iš visos Lietuvos.

Kalbėdama su naujienų portalu tv3.lt Ieva Davidonienė sako, kad vyras koordinuoja dingusio sūnaus Mykolo paieškas su kareiviais, savanoriais, Raudonuoju kryžiumi, narais ir kinologais su šunimis.

„Aš visiems esu dėkinga. Ir mes toliau ieškome, norime surasti jį“, – tv3.lt graudindamasi sako Mykolo mama Ieva.

Socialinėje erdvėje sukurta speciali grupė Mykolo paieška, prie kurios jungiasi gausus būrys savanorių ir skuba padėti surasti Mykolą.

Mykolo mama: „Greičiausiai yra, kas žino, bet nesako“

Moteris pripažino, kad bando griebtis bent menkiausio šiaudo, kad tik surastų mylimą vyresnėlį sūnų Mykolą, todėl kreipėsi net į ekstrasensus: „Vyras eina racionaliu keliu su visomis brigadomis, kareiviais, savanoriais, Raudonuoju Kryžiumi, dronais, baidarėmis, valtimis, šunimis ir su visais.

Ieškome bet kokios sąsajos. Greičiausiai yra, kas žino, bet nesako. Bet ieškome, nes mums jo labai reikia“, – sako paauglio mama.

Dingusio M. Davidonio pareigūnai ir savanoriai sostinėje, palei Nerį, ieško nuo sekmadienio, per paieškas iki šiol rasti įvairūs vaikino daiktai – striukė, kuprinė, telefonas, banko kortelė, ausinės. Vaikino upėje ieško ir narai, pasitelktas ir specialiai apmokytas šuo seklys.

 

Su draugais minėjo gimtadienį, bet į sutartą filmą nenuėjo

Paskutinį gyvą kontaktą penkiolikmetis Mykolas su draugais turėjo šeštadienį, apie 16 val. prie Vingio kino teatro.

Pasak mamos, M. Davidonis kino teatre planavo švęsti draugo gimtadienį, bet į sutartą filmą nenuėjo.

„Anot draugų, jis apsisuko ir išvažiavo namo. O draugai visi nuėjo į kiną“, – teigė mama, pridurdama, kad apie priežastis, kodėl sūnus nusprendė neiti į kino teatrą, nieko nežino.

Maždaug po pusvalandžio, apie 16 val. 30 min., vaikinas vaizdo skambučiu bendravo su draugu.  

Turimais duomenimis, šeštadienį 16.10 val. vaikinas išlipo iš 4 troleibuso Kražių stotelėje ir nuėjo upės link, buvo prie Operos ir baleto teatro stotelės.

Tuo keliu visuomet eidavo namo

Kelias palei Naries pakrantę, kuriuo ėjo M. Davidonis, buvo pakeliui link namų – jis gyveno netoli Žirmūnų tilto.

„Ten ir mokykla, ten viskas, čia mūsų rajonas“, – tv3.lt sako dingusio paauglio mama.  

„Jei žinotume, kas buvo tuo metu (kai paauglys buvo prie tilto – aut. past.), būtų žymiai paprasčiau. Mes tik žinome, su kuo bendravo ir su kuo išsiskyrė. Daugiau, su kuo jis susitiko, mes nieko nežinome“ ,– priduria ji.  

M. Davidonis – vyresnysis sūnus šeimoje. Anot I. Davidonienės, jis buvo ramus vaikas, kuris visad pranešdavo, kur išeina ir kada grįš.  

„Dėl to mes iškart per valandą supratome, kad kažkas atsitiko. Taip niekada nebūdavo. Visada duodavo žinią. Jeigu nežinodavo, kada grįš, parašydavo, kad dar užtruks. Bet visada duodavo ženklą“,  – tv3.lt pasakoja Ieva.

Nerimi plaukia šuo, kuris apmokytas ieškoti po vandeniu

Antradienį tęsiama dingusio jaunuolio Mykolo paieška. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Edita Zdanevičienė tv3.lt teigė, kad trimis laivais žvalgys Neries upę.

Prie paieškų operacijos planuoja prisijungti dar trys baidarės ir vienas savanoris savo valtimi.

Ugniagesiams gelbėtojams taip pat talkins savanoris su savo šunimi, kuris specialiai apmokytas atlikti paiešką vandenyje.

Planuojama žvalgyti labiau tą teritoriją, kur buvo rasti Mykolo daiktai.

Iškelti dronai

Aktyvius dingusio paauglio paieškos veiksmus antradienį policija, šauliai ir savanoriai vykdo nuo 10 val. ryto.

Taip pat iškelti dronai – ne tik policijos, bet ir privačių asmenų.

„Šiandien, kaip ir vakar visi susitinka P. Vileišio gatvėje prie Žirmūnų tilto ir šukuos Neries pakrantes“, – tv3.lt informavo

Raudonojo Kryžiaus Pasirengimo ekstremalioms situacijoms vadovė Violeta Masteikienė paragino visus turinčius dronus ir galinčius padėti, prisidėti prie M. Davidonio paieškų.

„Kadangi dronų baterijos dažnai dirba tik valandą-pusantros – jie pakankamai greitai išsikrauna. Kur ieškosime ir kur žiūrėsime, kiekvienu atveju susideriname gavę naują prisijungusį. Taip pat savo paiešką koordinuojame su policija. Norintys ir galintys prisijungti gali kreiptis į mane, Violetą Masteikienę“, – tv3.lt sakė ji.

V. Masteikienė informuoja, kad paieškas su dronais gali koreguoti ir oro sąlygos: „Jei prasidės snygis, tai tuomet tą laiką reikės koordinuoti pagal tai, kada nesninga“.

Sudarytas paieškų žemėlapis

Žinia apie dingusį M. Davidonį pradėjo sklisti sekmadienį „Facebook“. 

„Jei pastebėjote ar matėte Mykolą informuokite, bet kokia menka detalė mums padės jo paieškoje. Neliksime skolingi“, – socialiniame tinkle rašė paauglio mama.

Ji paragino visus mačiusius vaikiną skambinti numeriu +37061216174 ir pasidalinti žinia socialiniuose tinkluose.

I.Davidonienė taip pat apibūdino sūnaus išvaizdą: „Apsirengęs: tamsia mėlyna striuke, juodomis kelnėmis, mėlynais batais. Su savimi turėjo tamsiai žalios (khaki) spalvos kuprinę“.

Socialinėje erdvėje taip pat sudarytas žemėlapis, kuriame užfiksuoti visi iki šiol žinomi ir patvirtinti faktai, kur paskutinį kartą fiksuoti M. Davidonio pėdsakai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer