Širvintų medikės veiksmai sukrėtė: sunkiai sergantį ligonį paliko likimo valiai

Seserys Gitana ir Aistė kasdien eina aplankyti sunkiai sergantį tėtį. Romui – ketvirtos stadijos vėžys. Ligoniui neseniai buvo operuota gerklė, įstatyta tracheostoma, kad galėtų būti maitinamas tiesiai į skrandį. Sunkiai sergantis vyras negali nei pats valgyti, nei gerti, nei kalbėti. Jis kenčia didžiulius skausmus. Ši laidos „Prieš srovę“ istorija – apie tai, kaip elgtis, jei ir jus ištiktų tokia bėda. Kur dėtis su sunkiu ligoniu, jei jis medikų paliekamas likimo valiai, o jūs nesate milijonierius?

Dukterys susitikimus su tėčiu filmuoja telefonu. Kaip sako vyro dukra Gitana, nors toks prisiminimas joms išliks. Sunkiai sergantis Romas su dukromis kalbėti negali, todėl su jomis bendrauja raštu.

„Aš labai jūsų pasiilgau ir labai noriu namo“, – lėtai ant popieriaus lapo užrašo sergantis Romas.

Dukra Gitana švelniai glosto tėčiui pečius ir teigia, kad jis tuoj galės važiuoti namo. Tačiau ji, deja, jam visos tiesos nepasako. Mat išrašyto iš Santaros klinikų Romo nėra, kur dėti.

Širvintų, kur gyvena Romas, slaugos ligoninė perpildyta, o namuose vėžiu sergančiam ligoniui, kuris yra maitinamas per vamzdelį, vadinamą tracheostomą, reikia slaugytojų pagalbos. Būtent šios būtinos pagalbos Širvintų poliklinika suteikti atsisako, kad ir kiek sergančio vyro dukros varstė ligoninės duris ir maldavo padėti.

Patyrę Santaros klinikų vėžio instituto medikai daro viską, kas jų galioje – skiria visą reikalingą gydymą, dėmesį ir priežiūrą. Romas ištvėrė ir chemoterapijos kursą, ir spindulinį gydymą. Didžiuliam artimųjų džiaugsmui atrodė, kad onkologinė liga atsitraukia, bet tai, deja, tebuvo vėžio klasta – liga sugrįžo su dviguba jėga.

„Mums daktarai jau sakė ruoštis laidotuvėms“, – vos ašaras tramdydama laidoje pasakojo Gitana.

Romo dukterys sako, kad prieš gerą mėnesį Širvintų poliklinikos medikai, į kuriuos mažame miestelyje gyvenantis ir sunkiai susirgęs Romas pirmiausia kreipėsi, numojo ranka į stiprius vyrą kankinančius skausmus ir liepė keliauti namo su keliomis nuskausminamųjų tabletėmis. Tik tada, kai vyras apalpo prie gydytojos kabineto durų, jis buvo paguldytas į ligoninę.

Ką daryti sunkiai sergančio ligonio artimiesiems, kai Romas bus išrašytas iš Santaros klinikų?

Dukroms skaudu, nes jų mylimas tėtis galbūt jau skaičiuoja paskutinius mėnesius šioje žemėje. Bet moterys jo vežti namo negali, nes jos negauna slaugės. Nuėjusios į Širvintų polikliniką, kaip sako pačios ligonio dukros, gavo tarsi šlapiu skuduru per veidą.

„Jokios slaugės pas jus nevažinės, mes tokių paslaugų neteikiame“, – be didelių ceremonijų rėžė šeimos gydytoja.

Tačiau įjungtos laidos „Prieš srovę“ kameros padarė stebuklus.

Kaip situacija apsivertė aukštyn kojomis, kokius akibrokštus patyrė sunkiai sergančiojo Romo šeima ir kaip situaciją vertina laiku Romui pagalbos nesuteikusi Širvintų poliklinikos šeimos gydytoja, žiūrėkite vaizdo reportaže:

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...