Škotija vėl prabilo apie atsiskyrimą nuo JK

Kurį laiką aprimusios kalbos apie Škotijos nepriklausomybę nuo Jungtinės Karalystės vėl skamba vis garsiau – šalies politinė vadovė raginama surengti referendumą šiuo klausimu dar iki „Brexit“ proceso pabaigos.

Žinia, Škotija „Brexit“ referendume balsavo priešingai nei likusi JK dalis ir pasisakė už narystę Europos Sąjungą, tačiau dabar priversta trauktis prieš savo valią.

Škotai taip pat visiškai kitaip nusiteikę imigrantų atžvilgiu – jie, kitaip nei Anglijos, Velso ir Šiaurės Airijos gyventojai ragina ne uždaryti sienas, o jas atverti plačiau, nes mano, kad svetimšaliai prisideda prie šalies klestėjimo.

Prieš savaitę Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon išplatino viešą laišką šalyje gyvenantiems imigrantams ir paragino juos jaustis kaip namuose bei pažadėjo visokeriopą paramą susidūrus su „Brexit“ keliamais rūpesčiais.

Balandžio 11-ąją, paaiškėjus, kad „Brexit“ atidedamas iki spalio 31-osios, Nicola Sturgeon išsiuntė JK premjerei Theresai May laišką ir prašo, kad tautai būtų suteiktas dar vienas šansas pasisakyti dėl narystės ES referendume.

Taip pat pranešama, kad bendroji ES rinka ir laisvas žmonių judėjimas yra tai, ką labai vertina škotai.

Tuo tarpu Škotijos nacionalistų partija ragina Nicolą Sturgeon nelaukti spalio 31-osios ir organizuoti šalyje referendumą dėl nepriklausomybės nuo JK.

„Neturime sekti paskui JK ir laukti, kas nutiks ateityje, privalome patys išnaudoti savo galimybes“, – naujienų agentūra „Press Association“ cituoja SNP partijos lyderį Angusą MacNeilą.

Škotija nuo JK jau bandė atsiskirti 2014 metais, tuomet didesnė dalis tautos pasisakė už išlikimą Karalystės sudėtyje.

Tačiau tuomet škotai taip balsavo ir todėl, jog buvimas JK dalimi jiems garantavo ir vietą Europos Sąjungoje.

Dabar gi padėtis apsivertė aukštyn kojomis – priklausomybė JK jiems užtveria kelią į ES.

Todėl ir referendumo rezultatai šiandien gali būti kitokie.

Žymės: Europos Sąjunga, Škotija, Referendumas, Brexit, Brexit, Brexit, Brexit, ES

anglija.today

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...