Studijos užsienyje: begalybė arba TOP 10 universitetų ir koledžų Londone

Ar pažįstamas jausmas, kuomet nežinai, į kurią pusę sukti? Ar klausiate saves, kas būtų, jeigu būtų? Šiandien, kai informacija pasiekiama net neatsikėlus iš lovos, sunku nepasimesti tarp didelio duomenų srauto. Neretai jaunam žmogui sunku pačiam apsispręsti, kur stoti arba kokį universitetą rinktis. Galimybės beribės – studijų pasirinkimas prasideda nuo universtitetų Lietuvoje iki viso pasaulio. Kartu su Need One Ltd (http://www.needoneuk.com/) aptarsime keletą svarbiausių klausimų, kurie palengvins jauno žmogaus sprendimus, norintiems studijuoti Londone.

Kur stoti – vienas svarbiausių klausimų šiandienos studentui.

Kokie klausimai kyla norint rinktis studijas? Kokioje šalyje norėčiau studijuoti? Ar svarbūs universiteto reitingai? Kokia kalba galiu studijuoti? Šie ir panašūs klausimai neretai tampa kančia norint apsipręsti, kuria kryptimi siekti išsilavinimo, todėl kartu su Need One Ltd (http://www.needoneuk.com/ ),  sudarėme TOP 10 universitetų Anglijoje , kurie siūlo geriausias sąlygas būsimiems studentams, bei kurie taip pat siūlo pradėti studijas nuo 2019 metų Sausio:

 • The University of LAW;
 • University of Roehampton;
 • Northumbria University (London campus);
 • University of Ulster;
 • University of East London UEL;
 • Anglia Ruskin University;
 • Middlesex University London;
 • London School of Business and Management;
 • LCCA London College of Contemporary Arts;
 • ICON College.

Stojimo reikalavimai norint studijuoti

Norint siųsti užklausas į universitetus, labai svarbu, žinoti, kokie reikalavimai ir kokių dokumentų reikia norint studijuoti užsienio universitetuose. Taip pat visuomet paprasta kreiptis į studijų užsienyje organizacijas, kurios turi patirties padedant būsimiems studentams bei noriai padeda sutvarkyti dokumentus stojimams, suorganizuoja anglų kalbos testą bei padeda užpildyti dokumentus pragyvenimo išlaidų finansavimui gauti.

Reikalingi dokumentai  (fotokopijos arba skanuoti dokumentai ) :

 • Vidurinio išsilavinimo diplomas (arba UK Level3) / pagrindinio išsilavinimo diplomas;
 • Pasas / tapatybės kortelė;
 • NIN (National Insurance Number);
 • CV (anglų kalba);
 • Motyvacinis laiškas anglų kalba (iki 340 žodžių, kodėl jūs norite studijuoti būtent šią specialybę).

Privalumai/Trūkumai studijuojant užsienyje

Prieš pasirenkant studijas visuomet pravartu geriau pažinti save ir suvokti, kokie mokslo dalykai sekasi gerai, kas domina žmogų, kokie charakterio bruožai, tuomet studijos bus įdomios ir kokybiškos, nes mokslas pateikiamas kiekvienam, tačiau jį priimame skirtingai. Studijuojant užsienyje didžiausias privalumas tas, kad lavinsite kalbą ir pateksite į multikultūrinę terpę, kas ugdo toleranciją bei norą pažinti. Taip pat studijuojant užsienyje, jūs turėsite daugiau galimybių pažinti save iš įvairių pusių, nes pasirinkimas ir galimybės vienoje didžiausių Europos sostinių – beribis. Didelės praktikos galimybės tarptautinėse įmonėse sudarys sąlygas būti arčiau svajonių darbo. Žinoma, atstumas nuo namų didelis, ko gero, sunkiausia pradžioje priprasti ir tenka greitai tapti savarankiškam. Taip pat didžiausias privalumas ir trūkumas viename – kalba. Šiuo atveju anglų kalba viena populiariausių kalbų pasaulyje, tačiau vidutinės arba geros žinios labai palengvins gyvenimą svetimoje šalyje, o menkos žinios trukdys mokymosi procesui, tačiau visada praktiškai kalba išmokstama greičiau.

Stipendija palengvina finansinę naštą

Galvojantiems apie finansinę naštą, kuomet mokslai neretai būna žymiai brangesni nei Lietuvoje nevertėtų išsigąsti, nes kiekvienas universitetas turi finansavimo bei stipendijų galimybes. Šiuo metu studijoms Londone universitetai siūlo iki 10.000 svarų studijoms finansuoti bei iki 18.000 svarų pragyvenimo išlaidoms gauti.

Brexit?

Šiuo metu bene didžiausią susirūpinimą kelia Jungtinės Karalystės sprendimas trauktis iš Europos sąjungos. Ką tai reiškia emigracijai ir eksportui bei ką tai reiškia būsimam studentui? Kad ir kokie būtų D. Britanijos valdžios ketinimai, JK Ministrė Pirmininkė Theresa May rugsėjo 22 d. išstojimą iš ES pasiūlė atidėti iki 2021 m. Kaip rašoma theguardian.com, šio laikotarpio metu D. Britanija priims ES taisykles, atvykėliams bus leista gyventi ir dirbti šalyje, o lėšų Europos Sąjungos biudžetui skirs iki 2021-ųjų. Be to, Ministrė Pirmininkė pirmąkart prasitarė, jog net ir po išstojimo D. Britanija neliks abejinga įsipareigojimams, kuriuos prisiėmė būdama ES narė. „Brexit“ atidėjimas suteikia vilties ilgalaikių projektų įgyvendinimui, tarp jų – ir Europos studentams teikiamoms studijų paskoloms. Tad jei šiuos D. Britanijos planus patvirtintų Briuselis, studentai galėtų tikėtis tų pačių sąlygų stodami į JK universitetus net ir 2021-aisiais.

Šiuo metu artimiausi stojimai vyksta Sausio semestrui, todėl reiktų suskubti norint pradėti studijuoti Sausio mėnesį, o kiti – Gegužės – Birželio mėnesiais.

Svarbu suprasti, kad studijos – tai puiki galimybė praplėsti akiratį, susipažinti su naujais žmonėmis bei įgyti norimą specialybę bei žinias patinkančioje sferoje. Šiandien pasaulis atviras galimybėms, todėl baimė kyla tik iš nežinojimo. Organizacijos, padedančios studentams studijuoti užsienyje, mielai padeda ir suteikia visą kylančią informaciją.

Daugiau informacijos apie studijas D. Britanijoje:

 1. paštu jurgita@needoneuk.com arba telefonu 07451 850 444
 2. paštu info@needoneuk.com arba telefonu 07425 055 666

 

Visas naujienas sekite mūsų puslapyje

http://www.needoneuk.com/

 

bei facebooko paskiroje

https://www.facebook.com/Studijos-Londone-1383717688541364/

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...