Studijų mokestis mažinamas iki 6 500 £, tačiau didinamas mokslo studijų mokestis

Galutinis sprendimas dėl būsimų studijų mokesčio turi būti priimtas siais metais.

Studijų mokestis Anglijos universitetuose gali būti sumažintas iki 6 500 svarų sterlingų, tačiau siūloma taikyti žymiai didesnį mokestį – iki 13 500 svarų sterlingų – už tam tikras studijas, po kurių baigimo įsidarbinus galima tikėtis didesnio atlyginimo, pvz., medicinos ar mokslo studijas.

Ši idėja turi būti rimtai apsvarstyta po Filipo Augaro vadovaujamos aukštojo išsilavinimo sistemos apžvalgos ministro pirmininko.

Is esmės tai, ko universitetai neoficialiai bijo, yra nukreipta jų linkme.

Prieš tai, kad meno studijų studentai pradės džiaugtis savo mokesčio už studijas mažinimu, reikia pabrėžti, kad tai nėra galutinis sprendimas – jis nebus žinomas iki apžvalgos ataskaitos pateikimo  kitais metais, todėl tai išlieka nutekėjimo, spėlionių ir savanaudiškos „dirvos zondavimo“ sritimi.

Skirtingi mokesčio lygmenys

Tačiau panašu, kad yra ketinama apmokestinti įvairių dalykų studijų mokesčio lygmenis.

Pagrindinis 9 250 svarų sterlingų mokslo studijų rodiklis  galėtų būti sumažintas iki maždaug 6500 svarų sterlingų, tačiau brangesnių dalykų studijų kaina gali būti dvigubai didesnė nei 13 000 svarų sterlingų.

Idėja būtų tokia, kad jeigu jus studijuosite mediciną, kai kuriuos mokslus, matematiką ar inžineriją, jūsų tikėtinas būsimas uždarbis bus didesnis nei tuo atveju, jeigu studijuosite meną ar humanitarinius mokslus.

Taip pat yra taip, kad meno ir humanitarinių mokslų dalykų, tokie kaip istorija arba anglų kalba, studijavimas yra daug pigesnis nei tų mokslų, kurie reikalauja daugiau įrangos ir dėstymo valandų.

Todėl yra toks argumentas, kad neturėtų būti vienodo tarifo, taikomo visų studijų mokesčiams, o mokesčiai turėtų būti atitinkamai pakoreguoti.

Dviejų lygių sistema

Tačiau daugelis universitetų žiūri į tai labai neigiamai.

Jie mato tai kaip dviejų lygių sistemos kūrimą su žemesniu meno ir humanitarinių mokslų studijų statusu, dėl kurio atsirastų finansavimo stoka.

Jie taip pat teigia, kad tokia sistema yra socialiai regresyvi – stumianti neturtingus moksleivius nuo medicinos, mokslo ir panašių studijų  į pigesnes studijas.

Po užsakymo atlikti apžvalgą siekiant išspręsti problemą dėl to, kad studijų mokesčiai ir grąžinimo tarifai yra pernelyg dideli, vyriausybė bus priversta sugalvoti kažką, atrodantį pigesnį.

Tai taip pat yra laikas, kai vyriausybė, nerimaujanti dėl Brexit‘o, nori parodyti, kad ji gali pakeisti savo valstybės vidaus reikalus.

Universiteto sektorius norės užkirsti kelią tokiai skirtingų mokesčių lygių plano idėjai – tokiu būdu tikimasi, kad per keletą ateinančių mėnesių, artėjant sprendimo priėmimui, bus surengta daugiau spaudos konferencijų, prieštaringų spaudos konferencijų ir prevencinių streikų dėl studijų mokesčio pakeitimų.

Švietimo departamentas teigia, kad po aukštojo išsilavinimo apžvalgos bus siekiama piniginės naudos studentams, tačiau nebus kalbama apie spekuliaciją.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie stojimą į Londono aukštąsias mokyklas kreipkitės:

  1. paštu jurgita@needoneuk.com arba telefonu +44 7451 850 444
  2. paštu info@needoneuk.com arba telefonu +44 7425 055 666

 

Visas naujienas sekite mūsų puslapyje

http://www.needoneuk.com/

http://www.studylondon.org.uk/

bei facebooko paskiroje

https://www.facebook.com/Studijos-Londone-1383717688541364/

 

 

Mus rasite adresu:

Imperial Offices St Georges House, 2-4 Eastern Road, Romford, Essex, RM1 3PJ

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...