Tatuiruotę liepė iškąsti dantimis ir neleido ilsėtis: 3 mėnesius rusų kalinta legendinė paramedikė atskleidė, ką išgyveno

Neseniai iš rusų nelaisvės paleista žinoma ukrainiečių karo medikė Julija Pajevskaja (Tayra) pasakojo, ką pamatė per tris nelaisvės mėnesius, rašo UNIAN. Moteris prisimena, kad rusai dantimis liepė iškąsti tatuiruotę ir žmonėms neleido ilsėtis.

Laidoje „Pusryčiai su 1+1“ ji pasakojo, kad rusai kalinius laiko nežmoniškomis sąlygomis. Anot jos, dažniausiai žmonės laikomi mažose kamerose, kurios nėra pritaikytos tokiam dideliam žmonių skaičiui.

Tayra sako, kad sulaikyti žmonės yra laikomi griežta tvarka, jiems yra neleidžiama ilsėtis.

„Lemputė visada dega, šviesa neužgęsta. Mūsų niekada neišvedė pasivaikščioti, moterys negavo pagalbos, net ir tos, kurios turi giminaičių Donecke. Jiems buvo leista atiduoti tik vaistus. Tiesą pasakius, galiu pasakyti, kad man vis tiek pasisekė. Gali būti ir daug blogiau“, – mintimis dalijosi paramedikė.

Moteris prisimena, kad rusai įkalintiems žmonėms visą laiką melavo, esą Ukrainos valdžia pabėgo iš šalies, o Rusijos kariai jau ima Charkivą ir Dnieprą.

„Psichologiškai labai sunku. Tikrai išgyvenau, nes užsiėmiau kovos menais ir užsiiminėjau joga. Tai padėjo susikaupti, kontroliuoti save, taisyklingai kvėpuoti. Sakė, kad valdžia mus paliko, ten nėra nieko. Ukraina, visa Aukščiausioji Rada pabėgo. Ir daug kas tikėjo.

Bet aš niekada netikėjau, nes supratau, kad priešas niekada nesakys tiesos. Jie vieną kartą pasakė tiesą, man pranešė, kad galimi mainai. Kažkodėl jaučiau, kad tai tiesa“, – komentavo ji.

Tayra pasakojo, kad nelaisvėje jautė kone didžiausią baimę, kokią yra jautusi savo gyvenime, tačiau okupantams to stengėsi nerodyti. Anot jos, rusai nuolat atkreipdavo dėmesį į jos tatuiruotę, kuri sako „Šlovė Ukrainai – šlovė didvyriams“.

„Man liepė iškąsti ją dantimis. Tikiuosi, tai buvo pokštas. Sakiau: „galite ją nukirsti, jei norite, galite mane net nušauti“, – prisimena moteris.

Tayra sako, kad rusų pajėgos bandė ją nužudyti – jiems būtų buvę naudinga sugalvoti kokią nors įdomią istoriją.

Tayra dar kovo viduryje buvo sulaikyta netoli Mariupolio esančiame kaime.

Paramedikė į Ukrainą sugrįžo birželio viduryje.

„Šiandien jau galiu apie tai pranešti. Pavyko išlaisvinti Tayrą, ukrainiečių paramedikę Juliją Pajevską. Esu dėkingas visiems, dirbusiems dėl šio rezultato. Tayra jau namie“, – tuo metu sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer