Tragedija Anglijos lietuvių šeimoje – apsvaigę tėvai užmigo ir nepastebėjo, kaip mirė jų kūdikis

Nelaimės dieną kartu su lietuvių pora tame pačiame name gyvenusi moteris paruošė mišinuką ir davė vaikelio motinai, lietuvei M. S., kuri pradėjo dukrą maitinti. O kaimynė su kitu vyru, kuris taip pat ten gyveno, išėjo parsinešti picos. Kai jiedu grįžo po 45 minučių, M. S. gulėjo ant sofos susmigusi ant kūdikio ir iš dalies dengdama mergytės kūną, kuris buvo be gyvybės ženklų. Vaiko tėvas A. K. tuo metu miegojo fotelyje.

Kaimynė pažadino mergaitės tėvus ir pradėjo kūdikį gaivinti. Tuo metu mergytės motina išbėgo į gatvę ir ėmė belstis į kaimynų duris ir prašyti pagalbos. Prieš atvykstant policijai ir medikams, kai kurie kaimynai taip pat mėgino atlikti kūdikiui dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą, o taip ir dvi sveikatos priežiūros asistentės, kurios netoliese lankė pacientus.

Greitosios pagalbos medikai gaivino mergytę iki pat ligininės, tačiau po mažiau nei valandos buvo konstatuota vaikelio mirtis.

Liudininkų teigimu, mergaitės tėvas A. K. sakė: „Tai mano kaltė, Aš užmigau, o kai prabudau, ji gulėjo ant žemės“. Tačiau motina, kaip skelbiama, sakė: „Aš atsisėdau ant kūdikio“.

Mergaitės tėvai bendradarbiavo su tyrėjais, kurie tyrė mergaitės mirties aplinkybes. Iš pradžių lietuvių porai, kuriems abiem yra po 32 metus, buvo policijos suimti įtariant, kad jie sukėlė vaiko mirtį ar leido jai numirti. Vėliau jie buvo paleisti.

Vidaus reikalų ministerijoje registruotas teismo ekspertizės patologas dr. Jonathanas Metcalfe’as teismui sakė, kad ant mergaitės kūno nebuvo rasta jokių įtartinų sužeidimų. Mergaitė apskritai atrodė sveika.

Specialistas pareiškė, kad nors negalima visiškai atmesti ir staigios kūdikių mirties sindromo atvejo, labiausiai tikėtina, kad mergytė mirė dėl to, kad M. S. ją užgulė. Jis nurodė, kad tikėtina mergytės mirties priežastis yra asfiksija ir apsvaigusio suaugusio žmogaus užgulimas.

Koroneris Andre Rebello pareiškė, kad jeigu būtų buvę kokių nors pagrįstų abejonių, jis būtų daręs išvadą dėl netyčinio nužudymo. Tačiau įvertinęs visas aplinkybes jis padarė išvadą, kad mergaitės mirtis buvo nelaimingas atsitikimas, prie kurio prisidėjo tėvų aplaidumas.

Šaltinis: anglija.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...