Turtingiausių šalies vadovų TOP 3, pirmoje vietoje – Čmilytė-Nielsen

Tarp šalies vadovų didžiausias yra Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen šeimos turtas – 932,7 tūkst. eurų, rodo Valstybinės mokesčių inspekcijos trečiadienį paskelbtos turto deklaracijos.

Prezidento Gitano Nausėdos šeimos turto vertė siekia 760 tūkst. eurų, o premjerės Ingridos Šimonytės turtas – 277,6 tūkst. eurų, rodo

V. Čmilytė Nielsen turi 211,2 tūkst. eurų nekilnojamojo turto, 23,3 tūkst. eurų vertės automobilį, 70,7 tūkst. eurų santaupų. Jos vyras Peteris Heine Nielsenas – 59 tūkst. eurų vertės nekilnojamojo turto, 446 tūkst. eurų santaupų. Jis yra suteikęs 46 tūkst. eurų paskolą.

Lyginant su 2019 metais, Seimo pirmininkės šeimos turtas padidėjo 58,8 tūkst. eurų.

G. Nausėda bei jo sutuoktinė deklaruoja turintys po 263,5 tūkst. eurų vertės nekilnojamojo turto, po 95 tūkst. 250 eurų vertės sklypų. G. Nausėda turi 20,4 tūkst. eurų santaupų, jo žmona – 13 tūkst. eurų. Diana Nausėdienė taip pat turi 7,6 tūkst. eurų meno kūrinių. G. Nausėda turi 80,2 tūkst. eurų paskolą.

Per metus G. Nausėdos šeimos turtas sumenko apie 6,2 tūkst. eurų.

I. Šimonytė deklaravo turinti butą ir namą, kurių vertė atitinkamai 90 tūkst. ir 140 tūkst. eurų, 24,5 tūkst. eurų vertės žemės sklypų, 20 tūkst. eurų vertės transporto priemonių ir 3125 eurų santaupų. Ji taip pat turi paėmusi per 63 tūkst. eurų paskolą.

Lyginant su 2019 metais, I. Šimonytės turto vertė išaugo apie 109 tūkst. eurų.

Viešų asmenų deklaruotas didžiausias turtas, 2020 m., TOP 20

Paskelbė valstybės tarnautojų ir jų šeimos narių turto deklaracijų duomenis

Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad interneto svetainėje paskelbė beveik 48 tūkst. viešų turto deklaracijų duomenų išrašų pagal pateiktas metines gyventojų (šeimos) turto deklaracijas už 2020 m. Su sąrašu susipažinti galite čia.

„Šiais metais turto deklaracijas dėl užimamų pareigų turėjo pateikti daugiau kaip 102 tūkst. gyventojų, iš kurių apie 101 tūkst. savo pareigą atliko laiku“, – teigia VMI viršininko pavaduotojas dr. Martynas Endrijaitis, pridurdamas, jog nedeklaravusių turto dar yra apie 1,1 tūkst. gyventojų, kurie jau sulaukė VMI priminimų ir turėtų tai padaryti nedelsdami.

Viešai skelbiamuose turto deklaracijų duomenų išrašuose galima palyginti kelių skirtingų laikotarpių asmens ir jo sutuoktinio (-ės) pateiktas turto deklaracijas, išskirti, kuri turtą deklaravusio asmens piniginių lėšų ar nekilnojamojo turto dalis yra Lietuvoje, o kuri – užsienyje.

Papildomai pateikiama 200 didžiausią turtą deklaravusių asmenų skiltis (pavadinta „Deklaruotas didžiausias turtas“). Tuo atveju, kai gyventojas nėra pateikęs (nors privalėjo) turto deklaracijos, jo duomenys nėra paskelbti ir VMI sistemoje. VMI primena, jog pagal Gyventojų turto deklaravimo įstatymą (GTDĮ) 2020 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą Lietuvoje ir užsienyje deklaruoti privalo seimo paskirti institucijų ir įstaigų, finansuojamų iš valstybės biudžeto, vadovai bei pareigūnai, valstybės politikai ir tarnautojai, valstybės ar savivaldybių įstaigų, įskaitant aukštųjų mokyklų, akcinių, uždarųjų akcinių bendrovių padalinių, jei akcininkė ar steigėja yra valstybė ar savivaldybė, vadovai ir jų pavaduotojai, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai. Taip pat teisėjai, notarai, prokurorai, antstoliai ir kiti įstatyme išvardinti asmenys ir jų šeimos nariai.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...