Unikauskas Pataria: Valgykite Šiuos Produktus Ir Plaukai Nebeslinks

Plaukai tikriausiai yra vienas svarbiausių moters ginklų. Trumpi, tiesūs, ilgi, garbanoti, šviesūs, juodi ar net raudoni – jais rūpinasi kiekviena. Tačiau ką daryti, kai netikėtai jie be perstojo ima slinkti? Puikų patarimą atskleidė profesorius Alvydas Unikauskas LRT laidoje „Klauskite daktaro“.

Kaip įvardija pats profesorius A. Unikauskas, pirmoji plaukų slinkimo priežastis – maistinių medžiagų trūkumas. Plaukams reikia maistinių medžiagų ir jeigu tik organizme yra jų trūkumas, vadinasi, plaukų nebeužaugs tiek daug, kiek turėtų.

„Būtų keista, jeigu aš nepaminėčiau vitamino C. Plaukai yra sudaryti iš kolageno, o jis be vitamino C nepagaminimas“, – priduria profesorius.

Dar viena svarbi plaukų slinkimo priežastis – mikroelementų trūkumas. Jie svarbūs ne tik plaukams, bet taip pat ir nagams, arterijoms ir kaulams.

„Tai mineralai, kurių mūsų organizmui reikia labai mažo kiekio, bet jie yra labai svarbūs. Jų reikia baltymų gamybai ir jie svarbūs ne tik plaukams, bet ir nagams, arterijoms, kaulams, be to jie naudojami fermentų gamybai“, – sako A. Unikauskas.

Profesorius išskiria, kad trokštant turėti sveikus ir žvilgančius plaukus, labai svarbu pasirūpinti siliciu:

„Jis yra reikalingas kolageno gamybai. Silicis svarbus ir nagams, odai. Tai yra puiki prevencinė priemonė nuo raukšlių, jis suteikia odai gražų blizgesį. Be abejonės plaukams yra svarbūs ir B grupės vitaminai, ypač B7 vitaminas, vadinamasis biotinas. Šie vitaminai veikia drauge su mikroelementais ir jų šaltinis yra maistinės mielės, kuriose jų yra didžiulis kiekis“, – sako jis.

Kalbant apie plaukų slinkimo priežastis, svarbu paminėti ir kitą, tačiau šiek tiek retesnę priežastį, ji dažniausiai yra būdinga vyrams. Kartais plaukai slinkti gali dėl hormonų balanso arba autoimuninio sutrikimo. Tokiais atvejais atsiranda plinkantys plotai galvoje.

Taigi, ką turėtumėme valgyti, norint turėti sveikus ir stiprius plaukus?

Profesorius A. Unikauskas atskleidžia, kad mūsų pirkinių krepšelyje turėtų atsirasti šie produktai:

Citrinos ir lapinės daržovės – tai puikus vitamino C šaltinis.

Asiūklis – stiprus silicio šaltinis.

Tinkamai pasirūpinę maistinėmis medžiagomis, sutaupysite daug pinigų brangioms plaukų priežiūros priemonėms ir sumažinsite jų slinkimą.

 

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...