Viešasis transportas jau netrukus – tik su galimybių pasu

Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė naujoms pandemijos valdymo priemonėms. Planuojama, kad nuo rugsėjo Galimybių paso neturintiems gyventojams nebus leidžiama naudotis viešuoju, priemiestiniu, tarpmiestiniu ir tarptautiniu transportu. Imuniteto nuo koronaviruso neturintys asmenys nuo rugsėjo galės naudotis tik taksi ir pavėžėjų paslaugomis.

Galutinis sprendimas dar nėra priimtas, tad dar galimi pakeitimai Vyriausybės nutarime, kokie nauji ribojimai įsigalios.

Trečiadienį ministrų kabinetas iš esmės pritarė, kad paslaugos, parduotuvės, prekybos ir pramogų vietos, restoranai, kavinės, barai bei kitos pasilinksminimo vietos, lošimo salonai, komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ir kiti susibūrimai būtų atviri tik imunitetą turintiems žmonėms bei vaikams iki 16 metų.

Tai galiotų tik imunitetą nuo koronaviruso turintiems žmonėms, kurie yra pasiskiepiję vakcina nuo koronaviruso, persirgę, turintiems ne senesnį nei 48 valandų PGR testo rezultatą ar vaikams iki 16 metų.

Šis Vyriausybės sprendimas įsigaliotų artimiausiu metu, kai užimtų COVID-19 lovų skaičius pasieks 250–300. Visgi iki rugsėjo 13 d. daliai ribojimų bus taikomos išimtys. Išimtis iki rugsėjo 13 d. taikoma ir kelionėms viešuoju transportu.

Kaip rašoma Vyriausybės nutarime, išimtis neturintiems imuniteto taikoma keleivių vežimo vietiniu (miesto ir priemiesčio), tarpmiestiniu ir tarptautiniu transportu paslaugoms keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugoms.

Visgi nuo rugsėjo 13 d. įsigalioja tvarka, kad neturintys Galimybių paso galės naudotis tik taksi ir pavėžėjų paslaugomis. Tai reiškia, kad imuniteto neturintiems gyventojai nepateks į autobusus, troleibusus ir traukinius.

Galimybių pasas įsigalioja keliais skirtingais atvejais:

  • praėjus 1 savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo;
  • praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
  • praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;
  • po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
  • praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“, ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19.
  • asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų

Taip pat ribojimai nebus taikomi gyventojams, kuriems atlikus COVID-19 tyrimą gautas neigiamas rezultatas, – ne anksčiau nei prieš 48 valandas atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą.

Ribojimai nebūtų taikomi ir vaikams iki 16 metų.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...