Vilniuje – studenčių siaubas: vyras aistrą tenkina prie stotelės

Sostinėje šalia Vilniaus universiteto bendrabučių Saulėtekyje siautėja ekshibicionistas. Nežinomas vyras tyko savo aukų prie autobusų stotelės, stebi studentus ir viešai priešais juos masturbuojasi. Pavieniai studentai kreipiasi į policiją, tačiau pareigūnams atvažiavus ekshibicionisto pėdos būna jau atšalusios, tad istorijos kartojasi nuolat metai iš metų.

Įspėjame, kad turinys skirtas tik suaugusiems.

Studentė Viktorija jau šešerius metus gyvena Vilniaus universiteto bendrabučiuose, Saulėtekyje. Mergina kaip ir didelė dalis jos kolegų, dažnai naudojasi šalia esančia autobusų stotele. Tačiau ramiai laukti transporto jaunimas negali, mat netoli stotelės pamiškėje nuolat pasirodo nepažįstamas vyras.

„Paskutinį kartą, kai jį mačiau, jis buvo ten ir aš mačiau, kad tiesiog vyriškis atsisukęs į žmonių pusę, tiesiog tampė kažkokį odos spalvos dalyką. Aš paskutinį kartą mačiau savaitgalį. Su mėlynais tamsiais treningais ir kepuraite“, – pasakoja studentė Viktorija.

Studentus stebintį ir viešai besimasturbuojantį veikėją bendrabučių gyventojai praminė „pimpalistu“. Jis socialiniuose tinkluose linksniuojamas vis dažniau. Vien per gegužės mėnesį vienoje feisbuko grupėje žmonės apie jį pasakojo mažiausiai 4-is kartus:

„Atsargiai! Vėl smaukovičius Saulėtekyje grojo su odine fleita ir juokiasi, gal kas nors tą jau nenormalų paguldytų į „psichuškę.“

„Ryte „čiuvelis“ vėl smaugia žąsį.“

Studentai pasakoja, kad „pimpalistas“ šalia ar priešais autobusų stotelę kitoje gatvės pusėje pasirodo reguliariai, keletą kartų net bandė jį įamžinti: „Aš mačiau šitame miškelyje vyrą, kuris vaikšto tarp medžių ir kažkaip bando save patenkinti. Jis net neina taip arti prie žmonių, bet jis vaikšto po miškelį, mes tarp jaunimo sakom, kad smaugia žąsį. Būna anksti ryte, ir vakare būna. Aš gal mačiau prieš porą savaičių, tai buvo 10-a valanda ryto.“

Apie „pimpalistą“ pavieniai studentai praneša policijai: „Žinau, kad kas šitame miškelyje mato, tai skambina policijai, o kaip vėliau ten rutuliuojasi, aš nežinau.“

Sostinės policijos duomenimis, gegužės 23 dieną tarp 6 ir 7-os valandos vakaro pareigūnai gavo vieną pranešimą, kad Saulėtekio al., moteris pastebėjo vyriškį, kuris krūmuose viešai tenkino savo lytinę aistrą. Atvykę pareigūnai apžiūrėjo teritoriją, tačiau „pimpalisto“ pėdsakai jau buvo ataušę – jokio požymius atitinkančio asmens pareigūnai nepastebėjo.

Tuo policijos pastangos sučiupti egzibicionistą paprastai ir baigiasi.

„Kiti kviesdavo, bet jo nespėdavo pagauti“, – sako Viktorija.

Tiesa, įstatymai šios pakraipos iškrypėliui nėra itin tolerantiški, jei policija sučiuptų „pimpalistą“ jam grėstų administracinė arba baudžiamoji atsakomybė, priklausomai nuo veiksmų.

„Gali būti nuo būti nuo viešosios tvarkos pažeidimo, tai yra administracinė atsakomybė. Jeigu asmuo atlieka veiksmus prieš kitą asmenį, tai galima pritaikyti ir baudžiamąją atsakomybę. Galima pradėti ikiteisminį tyrimą dėl asmens viliojimo arba seksualinio priekabiavimo, tvirkinamųjų veiksmų. Viskas priklauso nuo to, kokius veiksmus atlieka“, – komentuoja policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Administracinė bauda nusižengus pirmą kartą gali siekti iki 140-ies eurų. Ekshibicionistą teisėsauga gali įpareigoti dalyvauti prevencinėse programose, gali uždrausti jam lankytis dalyje viešų renginių.

„Tai nėra dažnas iškvietimas, bet keli atvejai per metus tokie būna. Dažniausiai yra kurortiniuose miestuose, pajūryje, prie ežerų. Pastebėjus tokį asmenį reiktų kuo skubiau paskambinti telefonu 112, iškviesti pareigūnus, žinoma, galima užfiksuoti tokį asmenį arba nufotografuoti, kad matytųsi jo veidas“, – sako R. Matonis.

Psichologas Gediminas Navaitis ekshibicionizmą vadiną psichine liga, lytiniu nukrypimu.

„Pajunta malonumą kitiems demonstruodamas savo lytinius organus ir vildamasis, kad gal jie irgi susijaudins nuo to. Vaikams tai tikrai, o taip jauniems žmonėms, gal ne tik jiems, tokie veiksmai laikomi, kad tai yra seksualinė prievarta prieš juos, nes gali padaryti ir visai nemenką psichologinę traumą, kuri toliau veiks žmogaus gyvenimą“, – teigia G. Navaitis.

Pakalbintos merginos sako – šioje Saulėtekio atkarpoje jaučiasi nejaukiai:

„Aš pati čia niekada neinu, nes nesijaučiu saugi.“

„Kolegės aišku nesaugiai jaučiasi, bet mes, ką aš žinau, pabėgti gali, viskas normaliai.“

„Nesmagu vaikščioti, buvo anksčiau visokių užpuolimų miškuose, tamsoje renkiesi tą apėjimą.“

Internautai komentarų skiltyse pasakoja, kad „pimpalistus“ šalia bendrabučių, pamiškėje buvo galima išvysti dar prieš keliolika metų. Perspėjimais apie ekshibicionistą feisbuke sudentai dalinosi ir 2017-aisiais, ir 2018-aisiais. Studentai spėlioja, kad šia vieta naudojasi ne vienas ekshibicionistas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer