Visų šventųjų dieną mirė žurnalistė Neonila Strackienė-Taylor: buvo likę vos pora dienų iki 77-tojo gimtadienio

Lapkričio 1 d. mirė TV ir radijo žurnalistė, laidų vedėja, režisierė, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Neonila Strackienė-Taylor.

Apie netektį pranešė žurnalistas Vidas Mačiulis.

„AMŽINĄJĮ ATILSĮ. NEONILA STRACKIENĖ – TAYLOR (1945 11 03 – 2022 11 01).

LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos narys Teodoras Biliūnas tik ką pranešė liūdną žinią: šiandien 7 val. Onkologinėje ligoninėje mirė Lietuvos valstybinės konservatorijos auklėtinė, buvusi Lietuvos televizijos Kauno redakcijos režisierė, radijo ir TV laidų vedėja, buvusi Lietuvos žurnalistų sąjungos narė NEONILA STRACKIENĖ-TAYLOR.

Prieš keletą dienų buvusiam kolegai televizijos operatoriui Jonui Dirsei mūsų Nelė, taip ją vadindavome, paskambino iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės (buvusi Raudonojo kryžiaus) palatos, sakė, kad medikai ieško priežasties, dėl ko jai skauda nugarą. Ir kai iki 77-tojo gimtadienio teliko vos pora dienų, Nelė iškeliavo pas savo tėvelį, mamą, dvi dukras Moniką ir Kristiną, kurios dėl sunkios ligos labai jaunos paliko gedinčią mamą. Nelė mama tapo savo vaikaitėms Martai ir Marijai. Buvo, ir jau nebėra švelnios, rūpestingos, jautrios kolegės. Neonila Strackienė, dar prieš išvykdama gyventi į Jungtines Amerikos valstijas, prieš 22 metus mūsų bendroje knygoje „Pėdsakai. Apie laiką save ir kolegas“ parašė prisiminimus apie LRT Kauno redakciją „Atpažink save…“

„Žymus virtuozas smuikininkas Vladimiras Spivakovas interviu metu į mano klausimą, kas visgi jam yra muzika, atsakė: „Muzika – tai mūsų sielų kalba“. Gal ir per drąsu būtų žinomos pasaulyje asmenybės mintį susieti su televizija. Tačiau ji artima, ko gero, tampa tada, kai joje išvystame savo atšvaitus. Gyvenimai mūsų įvairūs, tokie kaip ir mes patys: ieškantys, mylintys, besijuokiantys, susirūpinę ir būtinai svajojantys. Atpažinkite ekrane ir už kadro … save“,– rašė prieš dvi dešimtys metų kolegė.

Deja, buvusiųjų televizijos žiūrovai ar radijo klausytojai jau neprisimena, neatpažįsta gatvėje. Laikas – negailestingas, tačiau mūsų bendras kūrybinis darbas, ieškojimai, atradimai ir praradimai taip suartina, kad šią liūdną lapkričio pirmąją, kai kapinėse pagerbiame ne tik savo artimuosius, bet prisimename ir mus jau palikusius bendradarbius. Šiandien mintimis, o sekmadienį kapinėse, ištarkime: „Sudiev, NELE. Ilsėkis ramybėje…“ .

A.A. Neonilos Strackienės -Taylor palaikai bus pašarvoti laidojimo namuose „Rekviem“ (Jonavos g. 41 A, Kaunas) šeštadienį 15 val., laidotuvės – sekmadienį 13 val.“, – feisbuke rašė V. Mačiulis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer