Zuokų skyrybų drama: sutuoktiniai rėžė, ką vienas apie kitą galvoja

Netikėtas ir galimai neteisėtas lobis Zuokų namuose. Skyrybų dramą išgyvenanti Agnė Zuokienė namuose atrado kelias dešimtis įvairiausių dėžių su, Jono Meko darbais, galbūt meno vertybėmis ir kreipėsi į savivaldybę prašydama jas susirinkti. Pasak moters – apie jų egzistavimą buvęs sutuoktinis Artūras Zuokas jai užsiminęs nebuvo, todėl kyla įtarimų, kad jos galimai buvusio mero nusavintos.

O štai buvęs Vilniaus meras žodžio į vatą nevynioja – reikalauja paimtas vertybes kuo greičiau gražinti ir sveikina savo buvusią žmoną surengus fluksus stiliaus performasą.
Byrančios šeimos drama pavirto į meno vertybių detektyvą. Besitvarkydama prabangiuose namuose Užupyje, į kuriuos sugrįžo dėl vykstančių skyrybų su buvusiu Vilniaus miesto meru Artūru Zuoku Agnė Zuokienė atrado tikrą lobį. Visą galybę galimai Jono Meko kurtų ir kolekcionuotų meno vertybių.

Moteris tikina apie šiuos namuose sandėliuojamus meno kūrinius anksčiau nieko nežinojusi.

Keletos dešimčių dėžių viduje – patys įvairiausi, kaip įtariama, Jono Meko kurti darbai, eskizai, piešiniai, vaizdajuostės, senas kino projektorius.

„Norėjau atlaisvinti kambarį, skirtą mūsų dukrai, kuriai 14 metų ir darydama tam tikrą tvarką namuose tiesiog radau, ko nesitikėjau”, – sakė Agnė Zuokienė.

Nors, pasak moters, anksčiau jie buvo itin artimi ir visus reikalus bei problemas spręsdavo kaip partneriai, apie sandėliuojamus meno kūrinius Artūras Zuokas buvusiai žmonai užsiminęs nebuvo. Moteris tikina, kad nenori savo namuose turėti to, kas jos šeimai nepriklauso.

„Tai ne mūsų. Aš tikrai nenoriu prisiimti jokios moralinės, finansinės atsakomybės, gink Dieve, neduok Dieve koks nors vienas paveikslėlis dings ar dar kažkas, tai tikrai, kaip sakyti, noriu būti sąžininga su Dievu ir visu pasauliu, niekada negalėčiau paimti nei vieno dalyko”, – tęsė moteris.

Agnės Zuokienės prašymu iškviesti Vilniaus miesto savivaldybės atstovai kartu su antstoliu meno vertybių kolekciją surašė, supakavo ir išsivežė. Meno vertybių buvo tiek daug, kad prireikė net dviejų savivaldybės atsiųstų mikroautobusiukų joms surinkti.

„Viską fiksuos antstolis, Antstolis vakar jau suinventorizavo tas dėžes ir jų kiekį, yra surašytas protokolas, na ir kaip bešeimininkis turtas bus savivaldybės transportu nuvežtas į savivaldybę ir ten laikomas kol geriau išsiaiškinsim kas ten viduje yra”, – aiškino Vilniaus administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Artūras Zuokas su Jonu Meku, vienu garsiausių avangardinio meno kūrėjų pasaulyje buvo itin geri draugai.

Dėl to visame pasaulyje Lietuvą garsinusių Mekų šeima su Zuokais bendraudavo itin glaudžiai ir dažnai. Zuokienė pasakoja, kad jų namuose buvo apsistojęs ir Jono Meko sūnus ir dukra. Jie čia gyveno apie pusmetį, tačiau versija, kad šie kūriniai gali priklausyti Jono Meko atžaloms, pasak moters, neįtikima.

Moteris mano, kad tai galėtų būti neinventorizuota Jurgio Mačiūno kolekcijos dalis, saugoma Martyno Mažvydo bibliotekoje arba dalis kolekcijos skirtos Jono Meko vizualiųjų menų centro fondui. Abiejų šių fondų koordinatoriai tikina, kad kūriniai rasti buvusio mero namuose negali būti iš minėtų kolekcijų.

„Fluksus kolekcija negali būti, nes Fluksus kolekcijoje visi eksponatai fiziškai yra, nes pernai metais kiek žinau Jono Meko vizualiųjų menų centras atliko reviziją kolekcijos ir visi įsigyti eksponatai yra”, – tikino vyresnysis metodininkas Robertas Šapoka.

„2015 metais atliktas pilnas kruopštus auditas. Ir mūsų įmonės, ir kolekcijos, ir daiktai saugiai visi iki vieno suskaičiuoti. Inventorizuoti ir sudėti po devyniais užraktais ir saugykloje. Ačiū labai nacionalinei M.Mažvydo bibliotekai”, – šnekėjo Jono Meko vizualiųjų menų centro direktorius Gintaras Sodeika.

Nepaisant vyro teiginių, kad visa meno kūrinių kolekcija yra menų centre, Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė Gintarą Sodeiką nuo direktoriaus pareigų nušalinti. O štai visą dieną ragelio nekėlęs ir pasak jo buvusios žmonos į užsienį išvykęs Artūras Zuokas tikina, kad meno vertybės rastos jo namuose – visai ne vertybės.

Tai, pasak vyro – kolekcijos dalis skirta privačiai įstaigai, būsimam Jono Meko kino centrui steigti, kuri pas jį namuose buvo laikoma apie penkerius metus. Buvusios žmonos elgesys vyro nenustebino. Esą kaip tik priešingai – sužavėjo.

„Ji tiesiog tingėjo tvarkytis sandėliuką, susiorganizavo gerą Fluxus performansą, savivaldybės darbuotojai viską iškraustė. Plius švenčia savo gimtadienį ir tikrai turi gerą Fluxus performansą. Su tuo ir sveikinu. Tikrai šaunuolė. Agnė niekada manęs nenuvildavo”, – teigė buvęs Vilniaus meras.

Viešosios įstaigos „Jono Meko fondas“ direktorius, kuriam galimai buvo adresuoti daiktai, laikyti Zuokų rezidencijoje jau kreipėsi į teisėsaugą dėl jų atgavimo.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...