Žvaigždžių desantas traukia į rinkimus: štai, kokius žinomus žmones išvysime

Politinės jėgos neretai kviečia rinkimuose dalyvauti žinomus veidus. Šie savivaldos rinkimai nėra išimtis. Partijų ir rinkimų komitetų sąrašuose – buvę krepšininkai, čempionai, aktoriai, dainininkai, dizaineriai ir žurnalistai.

Naujienų portalas tv3.lt kviečia susipažinti su muzikos, teatro, televizijos ir sporto žvaigždėmis, kurios sieks merų ir tarybos narių postų artėjančiuose savivaldos rinkimuose.

Roko legendos ir pop žvaigždės

Akmenės rajone į savivaldybės tarybą patekti tikisi dainininkas, grupės „Du Donatai“ narys Karolis Akulavičius. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP)  sąraše jis įrašytas 21 numeriu. Tai nėra pirmas kartas, kai K. Akulavičius bando laimę rinkimuose. 2011 m. jis dalyvavo savivaldos rinkimuose su Darbo partija. Nors į tarybą pateko, jam pritrūko ne tiek ir daug – tik 37 pirmumo balsų.

Biržuose kartu su komitetu „Biržų atgimimas“ rinkimuose dalyvauja atlikėjas Aidas Manikas. Jis komiteto sąraše įrašytas paskutiniu – 50 – numeriu.

Dainininkas Petras Daunys bandys patekti į savo gimtosios Palangos savivaldybės tarybą. Jis Lietuvos regionų partijos sąraše įrašytas ketvirtas.

Lietuvos roko mohikanas Kęstutis Jablonskis siekia vietos Telšių rajono taryboje. Jis yra koalicijos „Geriausias pasirinkimas“, kurią sudarė partija „Laisvė ir teisingumas“, Laisvės partija, Liberalų sąjūdis, sudėtyje. Koalicijos sąraše K. Jablonskis įrašytas 12 numeriu, o Liberalų sąjūdžio sąraše jis yra penktas.

Šiauliuose muzikalus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašas. Aštuntu numeriu sąraše įrašytas Laimontas Dinius. 1986–1992 m. jis buvo grupės „Rondo“ narys, vėliau vykdė ir solinę karjerą, kūrė televizijos laidas.

Politikoje L. Dinius ne naujokas. 1996–2002 m. jis jau buvo Šiaulių miesto taryboje, o nuo 2000 m. kelis metus ėjo Šiaulių vicemero pareigas. 2008–2012 m. L. Dinius buvo Seimo narys, į parlamentą pateko su Tautos prisikėlimo partija. Vėliau L. Dinius dirbo Seimo narių patarėju.

L. Diniaus kolega sąraše yra vienas grupės „Jonis“ lyderių Pranciškus Trijonis. Jis LVŽS sąraše įrašytas 13 numeriu.

Ne pirmą kadenciją miesto taryboje yra operos solistas, baritonas, Kauno muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys. Nuo 2013 m. Laikinosios sostinės taryboje esantis B. Želvys šių metų rinkimuose yra Visvaldo Matijošaičio komiteto „Vieningas Kaunas“ sąrašo 3 numeris.

Į politiką suka ir kitas operos pasaulio atstovas. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro direktorius Jonas Sakalauskas į Vilniaus miesto tarybą bandys patekti kartu su Liberalų sąjūdžiu, kurio sąraše operos solisto pavardė puikuojasi 3 numeriu.

Ne pirmas Orlausko politikos rodeo

Humoristas Artūras Orlauskas kartu su valstiečiais bandys laimę Kauno rajono rinkimuose. Vienas iš Lietuvos šeimų sąjūdžio lyderių dalyvaus šio rajono mero rinkimuose.

A. Orlauskas ne pirmą kartą brenda į politikos upę. 2003–2007 m. jis buvo Kauno rajono savivaldybės narys, o nuo 2005 m. dvejus metus ėjo vicemero pareigas. 2007–2015 m. A. Orlauskas priklausė Kauno miesto tarybai.

2011 m. rugpjūčio mėn. A. Orlausko iniciatyva Kauno klinikinės ligoninės laikinuoju vadovu paskirtas Eduardas Vaitkus. A. Orlauskas į ligoninę atėjo su antstoliu ir šaltkalviu, pareikalavo išgręžti vadovo kabineto ir stalčių spynas. Po dviejų dienų Kauno miesto apylinkės teismas įsakymą dėl E. Vaitkaus paskyrimo laikinuoju Kauno klinikinės ligoninės vadovu pripažino neteisėtu.

2011 m. lapkričio mėn. Lietuvos socialdemokratų partijos prezidiumas nutarė, kad tokiais veiksmais A. Orlauskas savo veiksmais žemino partijos autoritetą ir A. Orlauską pašalino iš partijos.

Vyras priklausė ne vienai politinei jėgai. Nuo 2000 m. iki 2009 m. A. Orlauskas buvo Naujosios sąjungos narys, vėliau dvejus metus iki pašalinimo – LSDP narys.

2012 m. A. Orlauskas Seimo rinkimuose dalyvavo su Tvarka ir teisingumu, 2015 m. bandė į Šiaulių miesto tarybą patekti su Valerijaus Simuliko komitetu, o 2016 m. į Seimą – su Lietuvos laisvės sąjunga (liberalais). Nė vienuose iš šių rinkimų A. Orlauskui sėkmė nenusišypsojo.

Aktoriai tarybose ne naujokai

Iš aštuntos Lietuvos socialdemokratų partijos sąrašo pozicijos į Alytaus miesto tarybą bandys patekti aktorius Tadas Gryn.

T. Gryn nurodo, kad dirba Panevėžio Juozo Miltinio teatre ir nėra vienintelis aktorių trupės atstovas, kuris bando savo laimę rinkimuose. Liberalų sąjūdis Panevėžio miesto rinkimuose į kovą meta keturis dešimtmečius J. Miltinio teatre vaidinantį Laimutį Sėdžių. Jo numeris liberalų sąraše yra 3.

Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovas, aktorius Aurimas Žvinys 7 numeriu įrašytas LVŽS sąraše rinkimuose į Saulės miesto tarybą. Iš serialo „Naisių vasara“ daugeliui pažįstamas aktorius šiuo metu yra tarybos narys, praėjusiuose rinkimuose buvo ir valstiečių kandidatas Šiaulių miesto mero rinkimuose.

Į savo miesto tarybą kandidatuoja ir kito teatro vadovas. Šeštuoju numeriu konservatorių sąraše į Kauno miesto tarybą įrašyta Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovo Egidijaus Stanciko pavardė.

Krepšinio milžinai ir du galiūnai

Į rinkimus žengia ir gausus sportininkų desantas. Buvęs krepšininkas Renaldas Seibutis kartu su konservatoriais bandys patekti į Palangos miesto tarybą. Jis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąraše įrašytas 3 numeriu.

Konservatorių gretose ir legendinis treneris Jonas Kazlauskas, kartu su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine parvežęs ne vieną medalį. Rinkimuose į Vilniaus miesto tarybą jis įrašytas antruoju numeriu.

Rinkimuose dalyvaujančių krepšinio trenerių skaičius nėra mažas. Europos čempionas Antanas Sireika dalyvauja Šiaulių miesto tarybos rinkimuose kartu su Saulės miesto mero Artūro Visocko komitetu „Dirbame miestui“.

LVŽS Šilutės rajono mero rinkimuose kelia „Lietuvos ryte“, „Šiauliuose“, „Neptūne“ ir vyrų rinktinėje dirbusį Robertą Kuncaitį.

Ne pirmą kadenciją Alytaus miesto taryboje dirbantis buvęs krepšininkas ir treneris Tomas Pačėsas bandys laimę ir šių metų rinkimuose kartu su komitetu „Už Alytų“.

Įdomi kova laukia Utenos rajone. Utenos „Juventus“ klubo prezidentas ir buvęs komandos treneris Žydrūnas Urbonas jau ne vienerius metus dirba savivaldybės taryboje ir dalyvauja šių metų rinkimuose su socialdemokratais.

Utenos „Juventus“ direktorius Eimantas Skersis taip pat dalyvauja rinkimuose, tačiau kitame sąraše nei jo klubo kolega – E. Skersis į Utenos rajono tarybą siekia patekti su komitetu „Kartu už Utenos kraštą“.

Rinkimuose dalyvauja ir du galiūnų sporto atstovai, tik jie nesivaržo tarpusavyje, kaip kadaise varžybose, kadangi kandidatuoja skirtinguose rajonuose.

Stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamas Žydrūnas Savickas rinkimuose dalyvauja Molėtų rajone. Lietuvos regionų partijos sąraše jo numeris yra 2. Kitas žymus galiūnas Vidas Blekaitis kartu su socialdemokratais kandidatuoja gimtajame Birštone. Jo numeris – 22.

Šiauliuose miesto mero posto siekia Aurimas Lankas, jį kelia Laisvės partija. 2016 m. A. Lankas kartu su Edvinu Ramanausku Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalius baidarių rungtyje.

Tai buvo antrasis Lietuvos olimpinis baidarių ir kanojų irklavimo medalis. Pirmąjį 2012 m. Londone iškovojo kanojininkas Jevgenijus Šuklinas. Čia jis paminėtas ne veltui, kadangi J. Šuklinas taip pat dalyvauja rinkimuose. „Visaginiečių koalicija“, kurią subūrė Liberalų sąjūdis ir TS-LKD, iškėlė J. Šuklino kandidatūrą Visagino mero rinkimuose.

Geriausias Lietuvos motokrosininkas Arminas Jasikonis su Liberalų sąjūdžiu kandidatuoja į Anykščių tarybą, dviratininkė Simona Krupeckaitė su socialdemokratais siekia patekti į Panevėžio miesto tarybą, o kovotojas Dominykas Dirkstys su partija „Laisvė ir teisingumas“ siekia vietos uostamiesčio taryboje.

Žurnalistai, dizaineriai, psichologai…

Laisvės partija organizavo pirminius rinkimus, kas taps jų kandidatu Kauno miesto mero rinkimuose. Laisviečius rinkimuose į priekį ves prodiuseris, keliautojas, „Kitokių pasikalbėjimų“ organizatorius Mantas Bertulis.

Žurnalistė Vilma Danauskienė bandys laimėti mero rinkimus Lazdijų rajone. Jos kandidatūrą iškėlė LVŽS.

Legendinė šokėja ir trenerė Jūratė Norvaišienė ne pirmą kartą rinkimuose dalyvauja su V. Matijošaičio „Vieninguoju Kaunu“.

Į Kėdainių rajono tarybą su Laisves partija patekti bando avalynės kūrėjas Benas Maslauskas, Šiauliuose kartu su LVŽS sąrašu kandidatuoja „Geležinės lapės“ kūrėjas, menininkas Vilius Puronas.

Vilniaus miesto rinkimuose socialdemokratų sąraše – profesorius Saulius Čaplinskas, demokratų „Vardan Lietuvos“ gretose – psichologas Andrius Kaluginas, konservatorių sąraše – atsargos karininkas Aurimas Navys, laisviečių sąraše – žurnalistas, Klaipėdos koncertų salės vadovas Tadas Grabys.

Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyks kovo 5 d.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer