15-metės išžaginimas sukrėtė mokyklos bendruomenę: pakraupę tėvai nepaliauja klausinėti, kas darosi

Vilniaus Žvėryno mikrorajono bendruomenę sukrėtė kraupus įvykis, kai vakar viduryje dienos miške buvo išžaginta 15-metė mergaitė. Siaubingas įvykis nutiko netoli Vilniaus Žvėryno gimnazijos ir pasklido kalbos, kad mergaitė prievartautojo buvo užpulta einant po pamokų namo.

Vilniaus Žvėryno gimnazijos vadovė Žaneta Vaškevičiene naujienų portalui tv3.lt teigė, kad jau nuo ankstyvo ryto užplūdo susirūpinusių moksleivių tėvų žinutės.

„Mes sužinojome, kad tai įvyko netoli mūsų 15.40 val. iš žiniasklaidos. Daugiau mes nieko nežinome.

Man tėvai ryte pradėjo siųsti žinutes ir klausinėti, bet su mumis niekas nesusisiekė ir niekas nepatvirtino fakto. Mes tarpusavyje tik spėliojame“, – sako Žvėryno gimnazijos vadovė Ž. Vaškevičienė.

Kaip paskelbė policija, nusikaltimas įvykdytas trečiadienį viduryje dienos. 

„Vasario 1 d. apie 15 val. 40 min. Vilniuje, Žalioji g., miško masyve, nepažįstamas vyriškis, panaudojęs fizinę jėgą prieš nepilnametę (g. 2007 m.), su ja santykiavo lytiniu būdu prieš jos valią.

Surinkta medžiaga pagal LR BK 149 str. 3 d.“, – rašoma policijos pranešime. 

Gimnazijos direktorė: „Dabar patys gūžčiojame“

Žvėryno gimnazijos direktorės teigia, kad kol kas neturi patvirtinimo, ar tai galėjo būti jų mokinė, ar tai galėjo įvykti šalia jų mokyklos, ar kiek tolėliau.

„Tai dabar patys gūžčiojame, skambinsime savivaldybei, nes tiesiog nežinome, ar tai tiesa.

Žinome tik tiek, kiek parašyta. Bet ir tai, tik spėliojame, nes neturime miško masyvo“, – sako Ž. Vaškevičienė.

Patvirtinti fakto, ar nukentėjusioji gali būti Žvėryno gimnazijos moksleivė, direktorė sako kol kas tikrai negalinti.

„Aš galėsiu dabar pradėti tikrinti, kas yra klasėse, o ko nėra.

Bet nemanau, kad man kažkas tokią jautrią informaciją teiktų. Dar su Pedagogine ir psichologine tarnyba (PPT) susiskambinsiu.

Jei pasitvirtins faktas, žiūrėsime, kokie yra veiksniai. Bet dabar negaliu patvirtinti, kad tai mūsų vaikas“, – sako direktorė Ž. Vaškevičienė.

Maniakas siautėjo Karoliniškių rajone

Vilniuje jau anksčiau buvo panašaus pobūdžio pranešimų, kad siautėja maniakas, kuris užpuolė mergaitę.

Po siaubingo įvykio Vilniaus Karoliniškių rajone sostinės policija kreipėsi į gyventojus. Pasklidus informacijai, kad 12-metę mergaitę einant į mokyklą užpuolė siautėjantis maniakas, vyras grasino peiliu, rėkė, kad perpjaus gerklę, policija prašo atsiliepti visus gyventojus, kurie turi bent kokios tyrimui reikšmingos informacijos.

Kaip pranešė policija, Vilniaus miesto penktajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 145 str. 1 d.).

Sausio 23 d. apie 7 val. 40 min. Vilniuje, I. Šimulionio g., nepažįstamas vyras grasino į mokyklą ėjusiai nepilnametei (gimusiai 2010 m.).

Sostinės policija prašo visuomenės pagalbos – atsiliepti asmenis, turinčius tyrimui reikšmingos informacijos, kurie sausio 23 d. nuo 7 val. iki 8 val. galbūt ėjo/važiavo I. Šimulionio gatve (ties 3, 5 namu) ar buvo palikę automobilį su įjungtu vaizdo registratoriumi, ir apie informuoti Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato vyriausiąjį tyrėją Darių Urbanavičių, tel. 8 600 83335, el. paštu darius.urbanavicius@policija.lt arba paskambinti bendruoju pagalbos tel. 112.

Karoliniškių ir Justiniškių rajonų gyventojai socialiniuose tinkluose pradėjo dalintis, kad užpulta mergaitė buvo tikrai ne pirmas atvejis. Užpuolimai, pasak jų, kartojasi ir buvo anksčiau.

Gyventojai ragino vieni kitus imtis iniciatyvos ir eiti pasivaikščioti po Karoliniškių mikrorajoną, stebėti situaciją, kad tokių atvejų nebebūtų.

Su gimnazijos bendruomene susitiks Seimo pirmininkė

Ketvirtadienį Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen buvo paklausta, ar vyks į Žvėryno gimnaziją, į suplanuotą vizitą, ir kaip vertina įvykį, kuris sukrėtė to rajono bendruomenę.

„Baisus įvykis, kaip jį vertinti. Baisus įvykis“, – kalbėjo ji.

Seimo pirmininkė pridūrė, kad jos vizitas susitinkant su Žvėryno gimnazijos bendruomene buvo planuotas prieš porą mėnesių, ji susisiekė su gimnazija, klausdama, ar reikia vizitą atšauti tokią dieną, tačiau gavusi patikinimą, kad susitikimas gali vykti, V. Čmilytė – Nielsen į jį nuvyks.  

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer