Jaunieji konservatoriai rengia protestą prieš merę Pinskuvienę: tvirtina dėl to sulaukę grasinimų

„Raudonoji“, „prorusiška“ merė – tokius epitetus Širvintų rajono merei Živilei Pinskuvienei dalina Jaunųjų konservatorių lygos (JKL) nariai. Jų teigimu, Ž. Pinskuvienės retorika dėl rajone besipuikuojančių sovietinių reliktų yra nesuprantama, o už bet kokią kritiką savivaldybės vykdomai politikai yra sulaukiama grasinimų. Pati Širvintų rajono merė visus kaltinimus kategoriškai neigia.

Jaunieji konservatoriai šeštadienį organizuoja protesto akciją, kurios metu susibūrę prie Širvintų rajono savivaldybės žygiuos pagrindine miesto gatve ir taip išreikš nepasitenkinimą Ž. Pinskuvienės vykdoma politika.

Mes, jaunimas kuriantis Lietuvą, sakome – „NE, AČIŪ“, tokios globos mūsų miestui nereikia ir kviečiame parodyti prorusiškai merei, kad gyvename laisvoje, teisinėje Lietuvoje, o ne kokioje nors autoritarinėje valstybėje“, – rašoma socialinėje erdvėje išplatintame pranešime į protestą.

JKL pirmininkas, protesto organizatorius Ralfas Romeika primena pavasarį kilusį skandalą, kai Širvintų rajone ant tarybinių karių kapinių obelisko besipuikavusius sovietinius simbolius savivaldybė paruošė gegužės 9-osios minėjimui – juos nuėmė, suremontavo perdažė ir atnaujino, nors kitos savivaldybės ėmė tokius paminklus griauti. Tuo metu Ž. Pinskuvienė pasakojo, kad tai padarė nes esą norėjo nekelti dar didesnių aistrų, o ir žvaigždę su kūju ir pjautuvu vandalai esą ištepliojo raudonais dažais.

„Tai taip pat rodo jos pasisakymai Kinijos atžvilgiu, sprendimai dėl COVID-19 pandemijos. Jos vyras Jonas Pinskus taip pat turi verslų, ryšių su Rusija – apie tai buvo paskelbtas „Sienos“ tyrimas. Ž. Pinskuvienę priskirtume prie prorusiškų politikų Lietuvoje. Dėl to ir buvo panaudotas žodis „raudonoji“, – tvirtino jis.

Papildomo nepasitenkinimo priežasčių, susijusių su jos vadovavimu rajonui R. Romeika nepateikė. Tačiau jis nurodė, kad vos tik JKL pradėjo organizuoti protestą, daugiau nei pusės Širvintų skyriaus narių sulaukė grasinimų. Patvirtinti, ar grasinimų sulaukta tiesiogiai iš Ž. Pinskuvienės, ar iš savivaldybės atstovų jis negalėjo.

„Nes dalis jų savanoriauja pačioje savivaldybėje ar veikia jaunimo atvirose erdvėse, dalis jų tėvų dirba savivaldybėje. Todėl man teko perimti tiesiogiai pačio protesto organizavimą. <…> Skyrius sulaukdavo grasinimų ir daug gražių pasiūlymų nieko nedaryti, todėl dauguma narių jaučiasi įbauginti. Kiek yra tekę mūsų širvintiškiams bendrauti su savivaldybės darbuotojais, pokalbių metu jaučiasi toks nedraugiškas tonas“, – nurodo jis.

Pati Ž. Pinskuvienė protestu prieš keletą dienų pasidalino savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Ji eitynes vadino „neeiliniu įvykiu“.

„Protestas prie savivaldybės! Ne bet koks – su eitynėmis ir procesijomis! Po prašymu leisti organizuoti pasirašo Jaunųjų konservatorių lygos pirmininkas Ralfas Romeika. Kaunietis. Iš viešosios erdvės matosi, kad dažnai protestuojantis ir ten. Ką gi, neprieštarauju ir su nekantrumu laukiu protestuotojų iš Kauno. Tačiau raginu jaunuosius konservatorius greičiau atsakyti į dar rugpjūčio mėnesį išsiųstus raštus, kad savivaldybė galėtų iki galo užbaigti leidimo išdavimo procedūras.

Tikrai įdomu, kuo nustebins svečiai net iš Kauno – antro pagal dydį Lietuvos miesto, o gal ir iš kitų miestų?“, – rašė ji.

Tiesa, prieš šį įrašą merė buvo pasidalinusi JKL protesto prašymu, paviešinusi protesto organizatoriaus privačius duomenis – vardą, pavardę ir gyvenamąjį adresą. Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR) tai draudžia.

 

Po kiek laiko Ž. Pinskuvienė įrašą ištrynė ir pašalinusi R. Romeikos namų adresą patalpino naują.

„Originaliai, kaip ir norėjome protestuoti prieš savivaldybės netinkamus sprendimus, bet dabar tenka ir dėl bandymų iš esmės susidoroti su mūsų, kaip jaunimo organizacijos nariais ir veiklos stabdymu, o taip pat ir asmeninių duomenų paviešinimo“, – tvirtina R. Romeika, pridurdamas, kad dėl šio įvykio jis kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą.

Pinskuvienė: kalbos apie grasinimus yra „visiškas melas“

Ž. Pinskuvienė naujienų portalui tv3.lt teigia susipažinusi su JKL organizuojamu protestu prieš ją, tačiau sako nesuprantanti, kokiais konkrečiais savivaldybės priimtais sprendimais jaunieji konservatoriai dar piktinasi.

„Ar dėl sprendimų Totorių gatvėje, kur asfaltuojame, ar dėl pastatyto baseino, ar dėl papildomų lėšų vaikų finansiniam raštingumui, ar dėl to, kad taryboje tvirtinome tvarką, kad ukrainiečių vaikai galėtų lankyti nemokamai meno ir sporto mokyklas? Nežinau, koks sprendimas jiems nepatinka“, – aiškino ji.

Kritikos dėl pasisakymų Kinijos ir sovietinių reliktų atžvilgiu, klijuojamos „raudonosios“ merės etiketės Ž. Pinskuvienė tvirtina nesureikšminanti: „Yra kiekvieno žmogaus laisvė galvoti, svajoti, vertinti. Jie tegul vertina. Tik aš įsivaizduoju, kad manęs nepažįstantiems tai sunku. Bet ką padarysi, juk nesusipažinsi su kiekvienu konservatoriumi. Nelabai jie man ir įdomus“, – aiškino ji.

Širvintų merė taip pat aiškino, kad kalbos apie galimus grasinamus jauniesiems konservatoriams yra „visiškas melas“.

„Jeigu aš dar bent kažkur išgirsiu, kad kažkas skleidžia tokius dalykus, kreipsiuosi į atitinkamas institucijas. Nes jie šį prašymą yra pateikę labai seniai – prieš mėnesį laiko. Mes, kaip priklauso savivaldybės administracijai, per atitinkamą laiką, per kurį numato įstatymai, norėjome išduoti leidimą, kad nebūtų taip, kad gyvenantiems laisvoje Lietuvoje žmonėms nebūtų sudarytos galimybės protestuoti ir kritikuoti. Jie neatsakė į mūsų paprašytą užklausą dėl patikslinimo“, – patvirtino ji.

„Jūs patikėkit, Pinskuvienei nėra ko išsigąsti. <…>  Jeigu nebūtų gavę leidimo, jie būtų rėkę, kad Živilė Pinskuvienė kaip Baltarusijoje neleidžia žmonėms mitinguoti. O mes atvirkščiai – norite, mitinguokite, ateikite. Širvintų rajonas yra atviras visiems žmonėms“, – aiškino ji.

Į protesto akciją ji pati nurodė neatvyksianti, nes niekas kvietimo negavo, „o ir diena suplanuota“ – lankysis tuo metu Širvintose vykstančiame kitame renginyje.

JKL sulaukė politikų paramos

Šeštadienį organizuojamame mitinge tikimasi sulaukti iki 30 JKL narių, taip pat politikų, patvirtina R. Romeika. Vienas tokių politikų – apie savo dalyvavimą patvirtinęs Širvintų savivaldybės tarybos narys Virginijus Sarpauskas.

Naujienų portalui tv3.lt jis teigė susipažinęs su aukščiau minimais JKL nusiskundimais mere ir nurodė jų poziciją palaikantis. Jis taip pat kvietimu į protestą pasidalino savo „Facebook“ paskyroje.

V. Sarpauskas nurodo, kad Ž. Pinskuvienė vykdo nuolatinį jaunimo nuteikinėjimą prieš partijas, kurios jai nepatinka. Viena jų – konservatoriai.

„Ji visada pabrėžia, kad priklausymas kitoms partijoms yra blogio įsikūnijimas. Ji nuteikinėja visus. <…> Yra visiškai užvaldytos Širvintos. Tai dabar ji prie jaunimo prisiknisa. <…> Tai, kad ji paviešino Ralfo Romeikos adresą rodo, kad ji iš anksto nuteikinėja visus [prieš protestą]. Ji juokiasi ir ironizuoja, siekdama, kad jie neateitų. Prie širvintiškių ji ateitų, pagąsdintų ir viskas. O dabar dalyvaus kauniškiai, iš kitų miestų – ji negali jų paveikti. Čia gavosi jai labai neparanku“, – aiškino jis.

Kritikos V. Sarpauskas Ž. Pinskuvienei dėl jaunųjų konservatorių negailėjo ir socialiniuose tinkluose: „Įkūrė jaunimas Jaunųjų konservatorių lygos Širvintų skyrių. Patys. Informavo, kad jie jau yra ir veikia. Ir planų turi. Pradžiugino ir maloniai nustebino. Retai būnu toks laimingas.

Prieš mėnesį papasakojo, kad Širvintose nori surengti protestą, ar tai mitingą. Nepatinka, kaip priiminėjami sprendimai, kaip vyksta tarybos posėdžiai, nes juos stebi ir stebisi, nepatinka, kaip nejautriai ir neatsakingai tvarkomasi su medžiais ir kitais želdiniais. Susitikom, pasikalbėjom. Papasakojau, kokia realybė, kokie niuansai, koks kontekstas. Taip pat pasidalinau spėjimais, kaip bus reaguojama. Informavo, kad mitingą rengs. Pritariau. Dar kartą papasakojau, kaip nyko Širvintose medžiai, ir kokios naujų medžių ar tai rykštelių atsodinimo ypatybės“, – „Facebook“ rašė jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer