15-metės nužudymo byloje – nauji vingiai: nepilnametė įtariamoji pateikė skundą

Visa šalis seka Šiauliuose nužudytos 15-metės bylos eigą. Paaiškėja vis naujų detalių. Pasirodė naujausia informacija, kad nepilnametė įtariamoji nori anksčiau laiko ištrūkti iš suėmimo ir prašo skirti švelnesnę kardomąją priemonę.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad pirmadienį vakare Šiaulių mieste, Gegužių gatvėje, prie šiukšlių konteinerių rastas į kilimą suvyniotas jaunos moters kūnas su žaizdomis galvoje. Kiek vėliau paaiškėjo – žiauraus nusikaltimo auka tapo 15-os metų šiaulietė Gabrielė.

Netrukus buvo sulaikyti 4 įtariamieji: 2007 metais gimusi nepilnametė ir trys jauni vaikinai: vienas gimęs 1999 metais, antras – 2001 metais, trečias – 2004.

Nori atsikratyti suėmimo

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Rasa Gelžinytė patvirtino, kad du iš įtariamųjų pateikė skundą, siekdami gauti švelnesnę kardomąją priemonę. Tarp jų – ir 14-metė įtariamoji. Teismas jos skundą nagrinės ketvirtadienį, po posėdžio ir paaiškės sprendimas.

„Rytoj teismas nagrinės būtent jos [nepilnametės įtariamosios – tv3.lt] skundą dėl kardomosios priemonės paskyrimo. <…> Savaitės pradžioje buvo kito įtariamojo, suimtojo E. Ž. Skundas nagrinėtas ir atmestas“, – informavo R. Gelžinytė.

Šiuo metu nepilnametei įtariamajai paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – 2 mėnesių suėmimas. „Ji prašo skirti švelnesnę kardomąją priemonę“, – papildė prokuratūros atstovė.

R. Gelžinytė neatskleidė, kokios konkrečiai kardomosios priemonės prašo įtariamoji, bet nurodė, kad yra tokių priemonių, kaip rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumento paėmimas ir kitos.

Vienas iš įtariamųjų jau buvo kadaise teistas

Žinia apie šaltakraujiškai nužudytą 15-metę šiaulietę sukrėtė ne vieną. Neramina faktas, kad visi 4 įtariamieji yra jauno amžiaus, tarp jų – ir 14-metė paauglė. Tiesa, vyriausiasis iš įtariamųjų turi šiurpią kriminalinę praeitį. Jis teistas ir už mažametės mergaitės seksualinį prievartavimą, savo aistrą tenkindavo šlykščiais būdais.

Naujienų portalui tv3.lt pavyko išsiaiškinti, kad vyriausiasis iš įtariamųjų E. B. anksčiau buvo teistas ir atlikęs laisvės atėmimo bausmę už mažametės prievartavimą. Mažamečiu laikomas asmuo, nesulaukęs 14 metų amžiaus. Naujienų portalo tv3.lt šaltinių duomenimis, nukentėjusiai mergaitei galėjo būti tik 12 metų.  Už seksualinį santykiavimą su mažamečiu numatyta griežta atsakomybė – laisvės atėmimas nuo 3 iki 13 metų.

Ši byla išnagrinėta dar 2019 m. Tuo metu kaltinamajam teismas skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę. Be to, buvo priteista atlyginti 3 tūkst. eurų neturtinės žalos nukentėjusiajai.

Jaunas vyras E. B.  jau atliko bausmę ir dabar vėl pakliuvo į teisėsaugos akiratį. Kaip kalba Šiaulių gyventojai, E. B. draugauja su kita įtariamąja 14-mete, kuri šiuo metu įtariama 15-metės nužudymo byloje.

Šeštadienį Šiauliuose buvo palaidota žiauriai nužudyta 15-metė Gabrielė. Šventos Mišios už žiauriai nužudytą nepilnametę Šiauliuose buvo aukojamos šeštadienio rytą. Tada mergaitė buvo palaidota Ginkūnų kapinėse.

TV3 Žinioms pavyko pakalbinti nužudymu įtariamus jaunuolius. Vaizdo įrašą stebėkite čia:

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer