Pusės milijardo pirkinys: JAV estams parduoda HIMARS

JAV parduos HIMARS MLRS ir kitus ginklus Estijai už 500 mln. dolerių. JAV valstybės departamentas penktadienį pritarė HIMARS raketų paleidimo įrenginių ir susijusios įrangos pardavimui Estijos vyriausybei, rašo UNIAN.ua.

Pažymima, kad Estija kreipėsi į JAV su prašymu leisti įsigyti šešias HIMARS sistemas, 36 GMLRS valdomų raketų salvines sistemas, 36 ER GMLRS sistemas ir 36 ATACMS taktines sistemas.

Taip pat tarp ginklų sąrašo, kurį Talinas pateikė Vašingtonui, buvo LCRRPR raketų paleidimo įrenginiai, taip pat nešiojamieji kompiuteriai su papildoma apsauga, mokomąją įrangą ir kitos susijusius programinės ir techninės įrangos elementus.

JAV Valstybės departamentas pabrėžė, kad susitarimas dėl ginklų pardavimo „prisidės prie Estijos karinių tikslų: atnaujinti savo karinį potencialą ir toliau didinti sąveiką su JAV ir kitais sąjungininkais“.

„Šią gynybos įrangą ir paslaugas Estija ketina panaudoti savo ginkluotųjų pajėgų modernizavimui ir pajėgumų plėtrai vidaus gynybai stiprinti bei regioninėms grėsmėms suvaldyti. Estijai nebus sunku šią techniką perimti į savo ginkluotąsias pajėgas“, – sakoma JAV valstybės departamento pranešime.

Kaip pranešama, Estijos gynybos ministerija peržiūrės šalies gynybos planus pagal Rusijos karinę taktiką, kurią ji naudoja kare prieš Ukrainą.

NATO viršūnių susitikime Madride buvo nuspręsta į Estiją siųsti papildomas NATO pajėgas. Taip Didžioji Britanija padidins savo karinį kontingentą Estijoje iki brigados dydžio ir dėl to Estijoje bus suformuota visa NATO karių divizija. Kaip pranešama, Estijos premjerė Kaya Kallas patenkinta didinti Baltijos šalių apsaugą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer