18-mečio gyvybę pasiglemžė infarktas: mama skubiai įspėja kitus

Mama skubiai įspėja kitus po to, kai jos paauglys sūnus patyrė infarktą ir mirė. Galbūt nelaimės būtų išvengta, tačiau netoliese nebuvo nė vieno laisvai prieinamo defibriliatoriaus, kuris galėjo išgelbėti gyvybę.

18-metis Jamie Rees sukniubo vos išaušus Naujųjų metų rytui. Jis buvo savo draugo namuose kai patyrė infarktą ir, deja, mirė ligoninėje praėjus penkioms dienoms po įvykio.

Greitoji atvyko per vėlai

Šalia nebuvo nei defibriliatoriaus, taip pat medikai, dėl didelio iškvietimų skaičiaus, negalėjo išgelbėti jaunuolio. Jo draugai atliko gaivinimą, beviltiškai bandydami jį išgelbėti.

Kai galiausiai atvyko greitoji medicinos pagalba, jo smegenys nebefunkcionavo dėl deguonies trūkumo ir jis mirė ligoninėje 2022 metų sausio 5 dieną, rašo mirror.co.uk.

Jo mama Naomi Rees-Issitt, 43 m., sakė: „Negali iš anksto numatyti infarkto. Po jo 18-ojo gimtadienio buvo praėję vos šešios savaitės. Jis buvo savo draugo namuose, šventė Naujuosius metus. Stebėjo netoliese sprogdinamus fejerverkus.

Jie stovėjo garaže ir šoko. Jamie atsisuko į vieną iš savo draugų ir pasakė, kad keistai jaučiasi. Jis prisėdo prie medžio ir susmuko, tada draugai pastebėjo, kad jis nebekvėpuoja.

Kitas jo draugas pradėjo atlikti gavinimą, draugo, kurio namuose buvo, mama iškvietė greitąją pagalbą. Gaivinimą atlikęs vaikinas taip pat paskambino greitajai pagalbai, dispečerė jam davė nurodymus, kaip elgtis.

Šalia nebuvo nė vieno greitosios ekipažo, artimiausias buvo už 25 kilometrų tą naktį, kai Jamie mirė. Nekaltiname greitosios pagalbos personalo, suprantame, kad naktis buvo sudėtinga.

Tačiau jei pagalbą žmogų pasiekia per 7 minutes, yra net 70 proc. tikimybė, kad širdį pavyks vėl priversti plakti. Jamie nemirė dėl infarkto – jis mirė dėl deguonies trūkumo. Jis mirė nuo staigaus aritminio mirties sindromo.“

Po mirties išgelbėjo 5 gyvybes

Dviejų vaikų mama Naomi pridūrė: „Jamie buvo geriausias berniukas, jis visąlaik labai stengėsi. Jis svajojo tapti santechniku. Jis visus mylėjo ir visi mylėjo ji. Jis mylėjo gyvenimą, gyvūnus, savo kompiuterį ir labiausiai – savo šeimą.“

Vėliau šeima sužinojo, kad Jamie tapo organų donoru ir jo organai išsaugojo dar penkias gyvybes. Mama pasakojo:

„Jis išsaugojo penkias gyvybes, penki jo organai buvo tinkami, vienas jų atiteko mažametei mergaitei. Mums tai buvo kiek keista. Bet jis visada sakė, kad nori tapti organų donoru. Bet dabar žinome, kad Jamie vis dar čia, jis su mumis, o jo tikslas – gelbėti kitų gyvybes.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer