5-metį sūnų palaidojusi mama įspėja: šis žaislas pražudė jos vaiką

Penkiametis anglas Karltonas Noah Donaghey mirė bandydamas įlipti į didelį dinozauro formos helio balioną, kurį gavo kasmetiniame keliaujančiame pramogų parke „The Hoppings“, Niukastle. 43 metų Lisa Donaghey rado sūnų ant grindų namuose Danstone, Geitshedo valstijoje, su balionu ant galvos ir kaklo ir skubiai nori pranešti apie helio keliamus pavojus.

Jaunająjį Karltoną gaivino kaimynai, kol medikai atvyko į įvykio vietą ir nuskraidino jį į Niukastlo karališkąją Viktorijos ligoninę. Jis šešias dienas praleido intensyviosios terapijos skyriuje, kol jo gyvybę palaikantis aparatas buvo išjungtas, rašo mirror.co.uk.

Karltono mama Lisa, kuri yra Kaitlin (25), Joe (20) ir Willo (15) mama, teigė, kad jie mėgavosi šiltu oru sode, kai birželio 23-iąją įvyko nelaimė. Ji nuėjo patikrinti Karltono, kuris sakė einąs į tualetą.

„Kai įėjau, jis gulėjo ant grindų su balionu ant galvos ir kaklo. Tai buvo dinozauro formos balionas, tokio pat dydžio kaip ir sūnelis. Manau, kad jis pats įsiropštė į balioną, kad kaip dinozauras galėtų išeiti į lauką ir nustebinti mano dukterėčias.

Nuplėšiau balioną ir rėkiau. Prisimenu, kad nunešiau jį į verandą. Mamos širdis suprato, kad jo nebėra, jis nereaguoja. Jo akys buvo plačiai atmerktos ir buvo išblyškęs“, – pasakojo Lisa.

Karltonui didelį žalią helio balioną Lisa ir tėtis Karlas Donaghey nupirko 17-ąją dieną, kai kartu nuvyko į „The Hoppings on The Town Moor“, Niukastle. Tai buvo pirmas kartas pramogų mugėje ir jam ten labai patiko.

Lisa pridūrė: „Jis elgėsi tikrai gerai ir nieko neprašė. Už jo geras manieras nupirkome jam dovanėlę. Jis mėgo dinozaurus – „dinozauras“ tikriausiai buvo vienas iš pirmųjų jo ištartų žodžių. Jis turėjo daug dinozaurų, knygų apie drakonus ir daug dinozaurų žaislų“.

„Aš tiesiog kritau lauke ant žolės“

Nelaimės dieną pas Lisą svečiavosi Kaitlin su savo aštuonių mėnesių dvynėmis Renàe ir Tiànna Hodgson. Kaitlin ir Lisos kaimynė Amiee Morrison gaivino Karltoną, kol į namus atvyko paramedikai.

„Aš tiesiog kritau lauke ant žolės. Turbūt rėkiau ir rėkiau, ir rėkiau. Negalėjau kitaip… Mano mažąjį sūnelį gaivino, o aš buvau sustingusi iš baimės ir siaubo. Po Kaitlin gaivinimą tęsė Amiee. Ji dirbo, dirbo ir dirbo, kol atvyko greitoji pagalba.

Ji buvo tiesiog fantastiška, ir aš esu labai dėkinga. Greitosios pagalbos automobilis atvyko per keturias minutes, bet atrodė, kad tai truko keturias valandas“.

Lisa sakė, kad pas juos atskubėjo Didžioji Šiaurės oro greitosios medicinos pagalbos tarnyba, Šiaurės rytų greitosios medicinos pagalbos tarnyba ir Northumbijos policija.

Karltonas buvo nugabentas į ligoninę, o Lisa  važiavo iš paskos policijos automobilyje su įjungtais švyturėliais ir sirenomis.

Ji sakė: „Prisimenu, kaip konsultantas pasakė, kad berniukui labai blogai. Aš tik šaukiau „mano vaikelis, mano berniukas“… Tai buvo tiesiog siaubinga“.

Mirties priežastį įtaria helį

Manoma, kad Karltono mirties priežastis buvo helis, tačiau koroneris tai dar turi patvirtinti. Lisa dabar nori įspėti kitus apie helio keliamus pavojus.

Ji sakė: „Tai toksiška medžiaga, kuri gali nusinešti gyvybę per kelias sekundes. Tai labai pavojinga. Helis nusinešė mano sūnaus gyvybę, jis tiesiog norėjo pabūti dinozauru. Tai gali nusinešti bet kurio vaiko ir suaugusiojo gyvybę. Noriu, kad tėvai, seneliai, auklės, suaugusieji, studentai ir visi, kurie turi sąlytį su heliu, būtų atsargūs.

Mylimas penkiametis sūnus buvo iš mūsų atimtas per anksti ir aš niekada niekam nelinkėčiau patirti tokį skausmą“. Liza nori padėkoti medicinos personalui iš RVI ir „The Sick Children’s Trust“ kad prižiūrėjo Karltoną, taip pat ją ir Karlą visas šešias gydymo dienas. Ji taip pat nori padėkoti pagalbos tarnyboms, Amiee ir Kaitlin už gaivinimą, o šeimos nariams ir draugams už palaikymą

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer