Neeilinė šeimos tragedija pajūryje. Viename kaime Šilutės rajone vos vienerių metukų berniukas žuvo nutrenktas elektros, kai į elektros kištuką įkišo plakiklio antgalį. Broliuko neteko dvi vos kiek vyresnės sesutės. Anot kaimynų, šeima tvarkinga, berniuką mylėjo ir visas kaimas.
Kukorų ir prie pat esančių Saugų kaimo gyventojai vaikšto prislėgti. Žmones iki pat širdies gelmių sukrėtė tragedija. Kukuruose elektra mirtinai nutrenkė vos vienerių berniuką. Atvykę medikai dar mėgino mažylį gaivinti, tačiau pastangos buvo bevaisės.
Gyventojai dalinasi tuo, kaip išgyvena tragediją:
„Eik tu sau. Skaudu. Perėjo tokie šiurpuliukai.“
„Labai baisu. Užuojauta tėveliams.“
„Net nežinau, net nežinau. Žodžių trūksta.“
„Sakė vaikai lakstė, kiti keli vaikai buvo, taip girdėjau. Žaidė.“
Anot Saugų seniūno, vienerių berniuko netekusi šeima tvarkinga, neseniai grįžo iš užsienio, remontuoja namą. Berniukas nebuvo vienintelis vaikas šeimoje, tačiau pats jauniausias. Šeima augina ir dvi mažametės mergytes.
„Jie kreipėsi dėl, dar tik nežino laiko, dėl.. Yra laidojimo patalpos tokios ir dėl kapų vietos. Viskas. Kuo galėsim, tuo padėsim. Aišku, čia padės visi. Kai tėvams reikia laidoti vaikus, visą laiką yra labai skaudu. Čia visai bendruomenei. Ir visi tą pergyvena“, – kalba Saugų seniūnas Arvydas Stonis.
Neoficialiomis žiniomis, vaikutis į elektros lizdą įkišo namuose buvusio plakiklio, buitiškai vadinamo „mikseriu“, metalinį antgalį. Anot medikų, vaikučiui neskaudėjo, širdutė sustojo iš karto.
„Kada yra laidininkas, žmogus įkiša, gauna didelę įtampą, pačios srovės didelis stiprumas būna. Tai pažeidžia įvairias žmogaus sistemas. Kaip minėtu mirties atveju, tai turbūt sustojo širdis“, – teigia Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojas Sigitas Stonkus.
Lietuvoje eilinius buitinius vartotojus elektra mirtinai nutrenkia labai retai. Su šeima Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojai iki šiol bendravę nebuvo. Dabar teikia psichologinę pagalbą tėvams bei broliuko netekusioms sesutėms.
„Ir, aišku, visa pagalba vaikams, kalbantis su vaikais, kiek dabar yra ta situacija saugi, kiek tėvai gali pasirūpinti vaikais. Galbūt reikia pagalbos ir pakviesti kitus artimus žmones“, – sako vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Ilma Skuodienė.
Psichologai sako, kad vaiko netektis yra vienas didžiausių išgyvenimų, kurį gali patirti žmogus.
„Ši netektis gali sukelti tokį stiprų skausmą, kad žmogui gali atrodyti, jog jis pats miršta. Iš dalies jis ir miršta. Miršta kartu žmogaus svajonės, lūkesčiai įdėti į vaikutį, ryšys nutrūksta. Ir taip pat žmogaus vaidmuo numiršta tam tikra dalimi. Žmogaus kaip tėčio, kaip mamos, kaip konkretaus vaiko tėčio ar mamos“, – sako psichologė Inesa Golubovskaja.
Psichologė pataria tėvams neužsisklęsti savyje. Bendrauti ir tarpusavyje, ir su aplinkiniais. Tai naštą kiek palengvina. Anot specialistų, labai padeda ir Lietuvoje veikiančios vaikų netekusių tėvų bendravimo grupės.
Na, o psichologų patarimas aplinkiniams – kuo mažiau komentuoti ar kaltinti tėvus. Juk jie dabar išgyvena milžinišką skausmą, o nuo tragedijų gyvenime nesame apsaugotas nė vienas.