Anglijos laukia pokyčiai: štai kas dabar bus kitaip

Po karalienės mirties, Jungtinės Karalystės laukia daugybė pokyčių – kasdieniai daiktai, policijos uniformos ir net šalies himnas, karaliumi tapus vyriausiajam Karalienės sūnui princui Čarlzui, ateinančiais mėnesiais keisis.

Karalienė valdė daugiau nei 70 metų ir dauguma žmonių soste prisimena tik ją. Nuo tada, kai 1952 m. ji tapo monarche, jos atvaizdas buvo kasdienybėje naudojamų daiktų dalis – nuo grynųjų iki pašto ženklų.

Tačiau po jos mirties, apie kurią paskelbta rugsėjo 8-ąją, Jungtinės Karalystės laukia daugybė pokyčių. Kai kurie dalykai turės būtų atnaujinti, kad būtų aiškiai išreikšta, kad soste dabar ne karalienė, o karalius, rašo mirror.co.uk.

Pinigai

Jungtinėje Karalystėje ant banknotų ir monetų yra pavaizduotas Karalienės atvaizdas, tačiau po jos mirties, naujos monetos ir banknotai bus sukurti su karaliaus atvaizdu.

To planas jau buvo sukurtas seniai, o nauji grynieji pinigai bus gaminami ir paleidžiami į bendrą apyvartą, tad senųjų pinigų su Karalienės atvaizdu bėgant laikui liks vis mažiau.

Manoma, kad pinigai su Karalienės atvaizdu dar kurį laiką bus naudojami, kol galiausiai bus nustatyta data, kada jie nebegalios. Tačiau pinigai su Karalienės atvaizdu naudojami ne tik Jungtinėje Karalystėje. Juos taip pat naudoja Kanada, Australija ir Naujoji Zelandija, palaipsniui ir šios šalys atsisakys pinigų su jos atvaizdu.

Pašto ženklai

Ant pašto ženklų, visai kaip ir ant pinigų, vaizduojamas Karalienės atvaizdas ir bus pagaminti nauji pašto ženklai su Karaliaus atvaizdu. Tie, ant kurių bus Elžbietos II-osios atvaizdas, pamažu bus išimti iš apyvartos.

Pašto dėžutės

Karalienės šifras EIIR reiškė Elžbieta II Regina – Regina lotyniškai reiškia „karalienė“. Karalius lotyniškai – Rex.  Jungtinėje Karalystėje, išskyrus Škotijoje, daugelis pašto dėžučių turi šį užrašą.

Ir nors kai miršta monarchas, pašto dėžutės nėra keičiamos, naujos pašto dėžutės bus gaminamos su šifru, reiškiančiu, kad šalį valdo karalius.

Uniformos

Karalienės šifras taip pat naudojamas ant daugelio uniformų, dėvimų Jungtinėje Karalystėje, pavyzdžiui, policijos pareigūnų arba karių. Bėgant laikui, šifras ant jų bus pakeistas.

Pasai

JK gyventojų pasuose rašoma: „Jos Britanijos Didenybės valstybės sekretorius Jos Didenybės vardu prašo ir reikalauja visų, kuriems tai gali būti aktualu, leisti paso turėtojui keliauti laisvai be kliūčių ir suteikti turėtojui tokią pagalbą ir apsaugą, kurios gali prireikti.“

Todėl naujai išduodami pasai bus pakoreguoti, kad atspindėtų karaliaus vyriškus įvardžius. Vis dėlto tikėtina, kad pasus reikės atsinaujinti tik pasibaigus jų galiojimo laikui.

Himnas

Mirus Karalienei, JK himnas nebebus „God Save the Queen“ („Dieve, sergėk karalienę“). Himnas bus pakeistas į vyrišką versiją, t. y., „God Save the King“ (Dieve, sergėk karalių“). Į vyriškąją lytį pasikeis ir himno žodžiai. Paskutinį kartą tokia himno versija buvo naudota, kai soste buvo Jurgis VI.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer