Arestovyčius: kelio atgal nebėra – Vakarai nusprendė „palaužti“ Putiną

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius įsitikinęs, kad Vakarai nusprendė „palaužti“ Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, ir yra įsitikinęs, kad Vakarų lyderiams pavyks jį pribaigti.

O. Arestovyčius prisiminė, kaip šią savaitę Didžiojo septyneto lyderiai šaipėsi iš surežisuotos 2009-ųjų V. Putino nuotraukos ant arklio, kalbėdami, kad galbūt ir jiems reikėtų apsinuoginti iki pusės bendrai nuotraukai, kaip tai nuotraukose mėgsta daryti V. Putinas.

„Putinas yra be galo išdidi būtybė. Vakarų lyderiai atvirai iš jo tyčiojosi, vadinasi, yra emociškai įsitraukę į karą. Tai nėra sausi ir apgalvoti politiniai pareiškimai, paliekantys pasirinkimui vietos, jie jį tiesiog pažemino. Antra, jie sudegino tiltus.

Sprendimas priimtas, atsitraukimo nebus, antraip nėra prasmės žeminti [V. Putiną]. O tai reiškia, kad jį pribaigs“, – pokalbyje su Rusijos žmogaus teisių aktyvistu Marku Feiginu sakė O. Arestovyčius.

Jis taip pat pažymėjo, kad naujausi sprendimai dėl papildomų sankcijų Rusijos Federacijai ir dėl karinės pagalbos Ukrainai Rusijai gelia labai skaudžiai.

„Abi pusės eskalavo, abi pusės priešinosi. Ir svarbiausia, aš tikiuosi, kad Vakarai suprato, ką šiandien jiems pasakė mūsų prezidentas [Volodymyras Zelenskis]. Jis pasakė, kad dabar ne laikas deryboms. Tačiau man šis emocinis dalykas su nusivilktais švarkai parodė – aš tikiu, kad jie [V. Putiną] palauš, fiziškai sulaužys“, – sakė jis.

Anot O. Arestovyčiaus, Vakarams prireikė 124 karo dienų, kad suprastų, jog su Rusijos Federacija nepavyks derėtis.

„Tik [ją] palaužti. Ir, matyt, jie pasiruošę [Rusiją] palaužti“, – sakė jis.

G-7 lyderiai pasišaipė iš V. Putino

Pasaulio lyderiai sekmadienį pasišaipė iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino pastangų kurti „kieto bičo“ įvaizdį, kai per Didžiojo septyneto (G-7) aukščiausio lygio susitikimą susirinkę pietų juokavo, ar jiems derėtų nusirengti iki marškinių ar net likti be jų.

„Švarkus pasiliekam? Nusivelkam? Ar mums nusivilkti švarkus?“ – paklausė Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas.

Tuomet Britanijos, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Japonijos ir Jungtinių Valstijų lyderiai ėmė sarkastiškai plėtoti šią temą.

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau pasiūlė nusirengti, kai bus daroma oficiali nuotrauka. Tuomet B. Johnsonas replikavo: „Turim parodyti, kad esam kietesni už Putiną.“

„Turėsim pasirodyti raiti apnuogintomis krūtinėmis“, – tęsė J. Trudeau, turėdamas galvoje 2009 metais paskelbtą pagarsėjusią V. Putino nuotrauką, kurioje Rusijos lyderis matomas jojantis žirgu be marškinių.

„Jojimas yra geriausia“, – tarė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, akivaizdžiai netaikydama drabužių klausimo sau.

B. Johnsonas įsiterpė: „Turim parodyti jiems savo muskulus.“

Visgi lyderiai nuotraukoms pozavo vilkėdami švarkus. Vėliau žurnalistai buvo išprašyti iš patalpos, tad tolesni debatai apie aprangą vyko už uždarų durų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer